Kristersson: Rootsis on täielik sõnavabadus

Foto: SCANPIX/REUTERS/TT News Agency/Pontus Lundahl

Täielik sõnavabadus kuulub Rootsi riigi alusaadete hulka, mistõttu ei saa Stockholm keelata ka koraani põletamist, ehkki riigitegelased seda isiklikult taunivad, ütles Rootsi peaminister Ulf Kristersson.

Koraani põletas nädalavahetusel Stockholmi Türgi saatkonna juures peetud meeleavaldusel Taani-Rootsi paremäärmuslikuks peetud poliitik Rasmus Paludan.

"Meil on Rootsis täielik sõnavabadus, mis kehtib ka pühade raamatute põletamise kohta. Kõik, mis on seadusega lubatud, ei ole minu arvates austusväärne ja kohane. Seda vaadet jagan ma USA välisministeeriumiga, NATO peasekretäriga, Soome valitsusega. Minu arvates peame me üksteist austama. On täiesti legitiimne olla Rootsi NATO-pürgimuse vastu. On täiesti legitiimne aga olla ka kriitiline nende suhtes, kes teevad praegu kõik endast oleneva, et saboteerida Rootsi ja Soome ühiseid NATO-kõnelusi. Mul on täpselt sama seisukoht nagu Soomel, USA-l ja NATO-l," rääkis Rootsi peaminister Ulf Kristersson.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: