Venemaa käskis Läti saadikul kahe nädala jooksul riigist lahkuda

Läti saatkond Moskvas
Läti saatkond Moskvas Autor/allikas: SCANPIX/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Venemaa nõudis, et Läti saadik lahkuks riigist kahe nädala jooksul. Läti teatas 23. jaanuaril, et solidaarsusest Eestiga alandab riik diplomaatiliste suhete taset Venemaaga. Venemaa teatas samal päeval, et palub Eesti suursaadikul Moskvas riigist lahkuda. Eesti teatas varem, et nõuab Venemaalt Eesti saatkonna töötajate arvu vähendamist samale tasemele nagu on Eesti saatkonna töötajaid Venemaal.

Vene välisministeerium teatas reedel, et on andnud Läti saadikule korralduse lahkuda riigist kahe nädala jooksul pärast Riia sarnast otsust selle nädala alguses, vahendas Reuters.

Ministeerium teatas, et kutsus kohale Läti välisasjade esindaja (charge d'affaires), et protestida Riia otsuse pärast vähendada diplomaatiliste kontaktide mahtu Venemaaga.

Läti teatas, et tegutses solidaarsusest Eestiga pärast seda, kui Tallinn nõudis Venemaalt oma saatkonna töötajate arvu vähendamist samale arvule nagu on Eesti saatkonna töötajaid Venemaal.  

Venemaa teatas 23. jaanuaril, et saadab vastusammuna riigist välja Eesti suursaadiku Moskvas.

Eesti välisminister Urmas Reinsalu ütles ERR-ile, et kutsub üles Euroopa Liidu riike diplomaatilistes suhetes Venemaaga järgima pariteetsuse põhimõtet, mille järgi oleks diplomaatide arv vastavalt mõlemas riigis võrdne.

Vastuseks Eestile otsustas Venemaa alandada mõlema riigi diplomaatilise esindaja taset ajutiseks asjuriks. Läti teatas 23. jaanuaril, et teeb solidaarsuse märgiks sama ning langetab Läti diplomaatiliste suhete taset Venemaaga alates 24. veebruarist, nõudes Venemaalt vastavalt tegutsemist.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: