X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kohus mõistis Lille Kodu endised töötajad laste väärkohtlemises süüdi

Viru maakohus tunnistas kolmapäeval laste kehalises väärkohtlemises süüdi kolm AS-i Hoolekandeteenused Lille Kodu endist tegevusjuhendajat - Anu Aleksejevi, Liina Ots-Lassi ja Kätlin Männiku.

Kaitsjatelt tuli taotlus kolmapäevane kohtuistung kinniseks kuulutada, kuid kohtunik ei rahuldanud nende taotlust. Kolmest süüdimõistetust oli otsuse väljakuulutamisel kohal kaks.

Anu Aleksejevile mõistis kohus ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse, mis jääb tingimisi täitmisele pööramata, kui Aleksejev ei pane kolme aasta pikkuse katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Liina Ots-Lassile mõistis kohus karistuseks kuus kuud vangistust tingimisi aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga.

Kätlin Männikule mõistis kohus karistuseks üks aasta ja kolm kuud vangistust, mis jääb tingimisi täitmisele pööramata, kui ta ei pane kahe aasta pikkuse katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Süüdistuse kohaselt väärkohtlesid Aleksejev, Ots-Lass ja Männik süstemaatiliselt nii üksi kui ka mitmekesi koos Lille Kodus kinnises lasteasutuses viibivaid nende järelevalve all olevaid lapsi, põhjustades neile tervisekahjustusi, füüsilist valu ja hirmu.

Kõik alaealised olid erivajadusega ning nende põhivajaduste rahuldamine, toimetulek ja heaolu sõltusid naistest iga päev.

Kohtuotsus ei ole jõustunud.

Viru ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Sirje Merilo sõnul oli aja kokkuhoiu mõttes arukas menetlus nii lõpetada. "Meie üldmenetlused venivad teinekord aastate pikkuseks ja ma nägin, et selles kriminaalasjas võiks otsus tulla alles aasta paari pärast, ja et see karistus ka aasta-kahe pärast ei erineks praegusest, arvestades meie kohtupraktikat, siis prokurörina nõustusin sellega," sõnas Merilo.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Rene Kundla

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: