Eesti pankade kasum kasvas kolmandiku ja ületas poole miljardi piiri

Kõrghooned Tallinnas.
Kõrghooned Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud aasta suvel positiivseks pöördunud euribori tuules on Eesti viis suuremat panka suutnud oma kasumlikkust ligi kolmandiku kasvatada. Swedbanki, Luminori, SEB, LHV ja Coop panga möödunud aasta kasum oli kokku 566 miljonit eurot.

Eelmisel aastal kasvas viie suurema panga kasum kokku 31,3 protsendi võrra ehk ligi kolmandiku. Enim kasvas nii suhtarvuna kui ka absoluutnumbrites Luminori kasum – 50 miljoni euro ehk 67 protsendi võrra. Samas tuleb arvestada, et Luminori tulemuste hulgas on ka Läti ja Leedu tegevuste tulemused.

Eesti suurim pank, Swedbank, suutis aastaga kasumit kasvatada 45 miljoni euro ehk 25 protsendi võrra 224 miljoni euroni. Teiste Eestis tegutsevate pankade kasumite kasv oli ka korralik, kuid jäi Swedbankile ja Luminorile pisut alla.

Swedbank põhjendas kasumi kasvu lakooniliselt tulude kasvuga. Luminori teatel suutis pank peale aastaid kestnud erakordselt madalaid intressitasemeid kasvava euribori tõttu tõsta intressitulu ja efektiivsust.

LHV teatel oli näiteks möödunud aasta viimane kvartal edukaim panga ajaloos, sest intressitulud kasvasid ja laenuportfell püsis kvaliteetsena. SEB ja Coop oma teates panga kasumi kasvu eraldi ei selgitanud.

Tabelist on puudu veel Eestis pangalitsentsi omavad Inbank, Holm Bank, TBB Bank ja Bigbank, mis ei ole veel oma möödunud aasta majandustulemustest teada andnud. Koos nende ettevõtetega võiks Eesti pangandussektori kasum ületada 600 miljoni euro piiri.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: