Eesti Energia universaalteenuselt on viimase nädalaga lahkunud 1500 klienti

Elekter
Elekter Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Energia pakutavalt universaalteenuse paketilt on aasta algusest lahkutud veidi üle 11 500 korra, neist 1500 viimase nädala jooksul.

Lahkujatest veidi üle 80 protsendi valisid börsipaketi ja ligikaudu 20 protsenti kordadest valisid kliendid fikseeritud hinnaga paketi.

Börsipaketi ja universaalteenuse vahel võivad kliendid nädalase etteteatamisega vahetada kuni 2026. aastani ehk lahkujate seas võivad kajastuda ka kliendid, kes on teenuselt lahkunud mitu korda.

Eesti Energia universaalteenuse hind on 19,2 senti kilovatt-tunni eest. Jaanuaris oli kuu keskmine börsihind 9,9 senti, möödunud nädala keskmiseks hinnaks kujunes ligikaudu 11 senti.

Lisaks Eesti Energiale pakuvad universaalteenust ka teised elektrimüüjad, kes Eesti Energia statistikas ei kajastu.

Eesti Energia turuülevaate kohaselt on elektrihinna praegusel tasemel püsimisel oluline roll ilmal ehk nii soodsatel tuuleoludel kui ka temperatuuril. Samuti on selles osa madalal maagaasi hinnal, mille võib analüütikute hinnangul taas üles viia konkurents LNG pärast Aasiaga.

Teisipäeval kujuneb elektribörsil päeva keskmiseks hinnaks 113,99 eurot megavatt-tunnist, aasta eest samal ajal oli see 78,27 eurot megavatt-tunni eest.

Detsembri lõpus oli Eesti Energial 149 000 universaalteenuse ning 20 000 börsipaketi klienti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: