Norstati reitingud: vahe Reformierakonna ja EKRE vahel vähenes

Kaja Kallas ja Martin Helme.
Kaja Kallas ja Martin Helme. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Viimaste küsitlustulemuste põhjal jätkab suurima toetusega Reformierakond. Samas on vahe Reformierakonna ja EKRE vahel pisut vähenenud, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti küsitlusest.

Reformierakonna toetus langes küsitluse järgi viimase nelja nädala arvestuses 29 protsendile, nädal varem oli see 29,7 protsendi juures. Teisel ja kolmandal kohal oleva EKRE ja Keskerakonna toetus on vastavalt 21,8 ja 19,1 protsenti. Nädal varem oli EKRE toetus 21 ja Keskerakonna toetus 19,8 protsenti.

Reformierakonna edu EKRE ees on nädalaga vähenenud 7,2 protsendipunktini. EKRE edu kolmandal kohal oleva Keskerakonna ees on kasvanud 2,7 protsendipunktini.

Esikolmiku järel toetab erakonda Eesti 200 10,3 protsenti vastajatest, Isamaad 8,4 protsenti ning Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda 6,9 protsenti. Eestimaa Rohelisi toetab 1,8 protsenti ning Parempoolseid 1,6 protsenti vastanuist.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 24. jaanuarist 20. veebruarini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku. Küsitluse maksimaalne statistiline viga on 1,55 protsenti.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: