Tallinna jõudis NATO peasekretär Jens Stoltenberg

Neljapäeva õhtul kohtus NATO juht president Alar Karisega, reede hommikul on tal ees kohtumine peaminister Kaja Kallasega.

Stoltenberg võtab reedel osa lipuheiskamise tseremooniast ja paraadist.

Tallinna üritustel on reedel kohal ka Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen.

"NATO on Atlandi-üleselt vabaduse ja julgeoleku hoidja, tänu millele saab Eesti ennast ka praeguses ohtlikus keskkonnas kindlana tunda. Viimane aasta on olnud väga raske, aga kui otsida sellest midagi positiivset, siis on NATO täna ühtsem kui kunagi varem, me oleme loomas tugevdatud kaitsehoiakut ning koondunud ühiselt Ukraina toetuseks," tunnustas Karis allianssi kohtumisel Stoltenbergiga.

Karis tõstis esile peasekretär Stoltenbergi panust NATO juhtimisel keerukas julgeolekuolukorras ning kinnitas, et tema kohalolek Eesti iseseisvuspäeval näitab, et oleme hästi kaitstud. "Euroopa Liit ja NATO sümboliseerivad meie jaoks vabadust," nentis riigipea.

Karis ja Stoltenberg rääkisid olukorrast Ukrainas ning võimalustest suurendada ja koordineerida liitlaste sõjalist abi Ukrainale. "Ukrainas läheb praegu vabaduse rindejoon. Hea on näha, et kogu vaba maailm on koondunud Ukraina toetuseks," lausus Eesti riigipea.

"Putin loodab, et Lääs väsib. Meie ei väsi. Me jätkame Ukraina toetamist igati ning oleme valmis pikaajaliseks pingutuseks," tõdes president Karis. "NATO liitlased on Ukrainale andnud järjest tugevamat toetust ja ka praegu otsime selleks uusi võimalusi," sõnas Karis.

Samuti räägiti Soome ja Rootsi loodetavasti peatsest liitumisest NATO, mis tugevdab allianssi veelgi.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: