Ministeerium tahab purustatud Vene tanki eksponeerida suuremates linnades

{{1677572820000 | amCalendar}}
Purustatud Vene tank Vabaduse väljakul.
Purustatud Vene tank Vabaduse väljakul. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Enne purustatud Vene tanki T-72 jõudmist Viimsisse sõjamuuseumisse soovib kaitseministeerium seda eksponeerida lisaks Tallinnale ka Rakveres, Jõhvis, Narvas, Tartus, Võrus, Viljandis ja Pärnus.

Kaitseminister Hanno Pevkur saatis 23. veebruaril omavalitsusjuhtidele kirja, kus selgitab, et ministeerium soovib väljapanekut eksponeerida alates 25. veebruarist kuni märtsi lõpuni eri linnades üle kogu Eesti.

Praegu on tank Tallinnas Vabaduse väljakul ja jääb sinna 2. märtsini.

Rakveres on plaanis tanki eksponeerida 2. märtsist 5. märtsini, Jõhvis 5. märtsist 8. märtsini, Narvas 8. märtsist 11. märtsini, Tartus 11. märtsist 14. märtsini, Võrus 14. märtsist 17. märtsini, Viljandis 17. märtsist 20. märtsini ning Pärnus 20. märtsist 23. märtsini.

Pevkur lubab omavalitsusjuhtidele saadetud kirjas, et kaitseministeerium võtab enda kanda nii tanki transpordi kui ka väljapaneku turvalisuse.

Kaitseministeerium soovib ka, et tanki eksponeerimine võiks olla eelistatult kesklinnas ja käidavas kohas.

Samas vajab tanki väljapanek omavalitsuselt kooskõlastust.

Virumaa Teataja kirjutas, et Rakvere linnajuhid ei soovi purustatud Vene tanki oma keskväljakule.

Rakvere linnapea Triin Varek ütles maakonnalehele, et vastuseis tuleneb eelkõige valimiseelsest nädalast.

"Me ju kõik saame aru, et sel ettevõtmisel on propagandamaik juures, me teame, kes on kaitseminister ja kus ta valimistel kandideerib," lausus Varek. "Igal teisel ajal, jah, palun. Aga hetkel oleks see tank erakondade valimistelkide vahel kohatu." 

Ukraina kaitseminister Oleksi Reznikov teatas eelmisel nädalal, et Ukraina saadab Eestisse, Lätti, Leetu ja Saksamaale purustatud Vene tanki.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: