Norstati reitingud: Reformierakonna toetus jätkas langust, EKRE oma tõusu

Kaja Kallas ja Martin Helme.
Kaja Kallas ja Martin Helme. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Viimaste küsitlustulemuste põhjal on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) oma toetust kasvatanud, Reformierakonna toetus on jätkanud langust, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat küsitlusest.

Reformierakond on küsitluse järgi jätkuvalt kõige populaarsem erakond ning viimase küsitluse järgi toetab erakonda 28,3 protsenti vastanutest. EKRE on teisel kohal 22,7-protsendilise ning Keskerakond kolmandal kohal 18,8-protsendilise toetusega.

Reformierakonna toetus on viimastel nädalatel olnud languses ning nädala eest oli toetus 29 protsenti. EKRE toetus on viimaste nädalate jooksul pidevalt tõusnud, eelmisel nädalal toetas erakonda 21,8 protsenti vastanutest. Keskerakonda toetas nädala eest 19,1 protsenti vastanutest.

Esikolmiku järel toetab erakonda Eesti 200 9,5 protsenti vastajatest (nädal tagasi 10,3 protsenti), Isamaad 8,6 protsenti (nädal tagasi 8,4 protsenti) ning Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda 7,4 protsenti (6,9 protsenti) vastanutest. Eestimaa Rohelisi toetab 1,6 protsenti (nädal tagasi 1,8) ning Parempoolseid 1,6 protsenti vastanuist (nädal tagasi 1,6 protsenti).

Tartu Ülikooli politoloog Martin Mölder prognoosis Postimehes praeguste reitingute järgi riigikogu kohtade jaotust: Reformierakond saaks 32 kohta, EKRE 25 kohta, Keskerakond 20 kohta, Eesti 200 üheksa kohta, Isamaa kaheksa kohta ning sotsiaaldemokraadid seitse kohta.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 31. jaanuarist 27. veebruarini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku. Küsitluse maksimaalne statistiline viga on 1,55 protsenti.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: Norstat/Ühiskonnauuringute instituut

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: