Saksamaa inflatsioon jõudis veebruaris 9,3 protsendini

Dekoratiivhobused Brandeburgi väravate kohal Berliinis
Dekoratiivhobused Brandeburgi väravate kohal Berliinis Autor/allikas: SCANPIX/marco scisetti

Inflatsioon jõudis Saksamaal veebruaris 9,3 protsendini. Tõenäoliselt tõstab Euroopa Keskpank märtsis intressimäärasid 0,5 protsenti hinnatõusu ohjeldamiseks eurotsoonis.

Hinnatõus veebruaris Saksamaal võrrelduna eelmise aasta veebruariga oli 9,3 protsenti, teatas Saksa statistikaamet. Tegemist on harmoniseeritud tarbijahinnaindeksi esialgse hinnanguga. Inflatsiooni on enim mõjutanud teenuste ja toidu maksumuse tõus.

Veebruaris oli hinnatõus 9,2 protsenti. Bloombergi analüütikud hindasid varem, et harmoneeritud tarbijahinnaindeks langeb üheksa protsendini.

Võrrelduna jaanuariga tõusis harmoneerimata tarbijahinnaindeks 0,8 protsenti, jõudes 8,7 protsendini. Tarbijahinnaindeks ja harmoneeritud tarbijahinnaindeks erinevad metoodiliselt. Harmoneeritud indeksi hulka ei arvestata elamule läinud kulusid, võitusid õnnemängudest ning ringhäälingutasusid ning seda kasutatakse võrdlemaks hinnamuutusi Euroopa Liidu liikmesriikide vahel.

Saksamaa kui Euroopa suurima majanduse inflatsioon survestab Bloombergi hinnangul Euroopa Keskpanka, kuna hinnatõus on olnud kõrge ka Prantsusmaal ja Hispaanias. Keskpank valmistab inflatsiooni ohjeldamiseks ette ka intressimäärade tõstmist märtsis 0,5 protsendi võrra. Neljapäeval peaks selguma ka paljude teiste eurotsooni riikide andmed inflatsiooni kohta.

Saksa keskpanga Bundesbanki president Joachim Nagel hoiatas kolmapäeval, et hinnatõusu surve veel püsib ning inflatsioon taandub tõenäoliselt järk-järgult, langedes kuue ja seitsme protsendini. Nagel oli samuti kindel, et märtsikuine intressimäärade tõus ei jää viimaseks.

Prantsuse keskpanga juhi Francois Villeroy de Galhau sõnul eelistaks Prantsusmaa, et Euroopa Keskpanga intressitõus jõuks sihttasemeni septembris.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: