Vene ja USA välisminister kohtusid esimest korda peale invasiooni algust

Vene välisminister Sergei Lavrov ja USA välisminister Antony Blinken G20 välisministrite kohtumisel
Vene välisminister Sergei Lavrov ja USA välisminister Antony Blinken G20 välisministrite kohtumisel Autor/allikas: SCANPIX/Olivier Douliery/Pool Photo via AP

Venemaa ja Ameerika Ühendriikide välisministrid kohtusid G20 välisministrite kohtumise raames esimest korda näost-näkku alates Venemaa täieulatuslikust kallaletungist Ukrainale 2022. aasta veebruaris. Kohtumine kestis vaid 10 minutit.

Ameerika Ühendriikide välisminister Antony Blinken kohtus G20 välisministrite tippkohtumise raames Vene välisministri Sergei Lavroviga, vahendasid The Wall Street Journal ja Interfax.

Kohtumine kahe tuumariigi välisministri vahel kestis ligikaudu kümme minutit, kinnitasid USA ametiisikud. Antony Blinken ärgitas Venemaad taasühinema START tuumarelvade piiramise leppega. Samuti nõudis Blinken Venemaalt endise USA sõjaväelase Paul Whelani vabastamist Vene vanglast. USA välisminister rõhutas ka jätkuvat USA toetust Ukrainale.

Vene välisministeeriumi esindaja Maria Zahharova sõnul toimus Vene ja USA välisministri vahel küll kohtumine, kuid ei olnud kõnelusi. Varem kinnitasid nii Venemaa kui USA, et Antony Blinken ja Sergei Lavrov ei kavatse G20 tippkohtumise raames kohtuda.

Modi: G20 ei jõudnud ühisavalduses kokkuleppele

G20 tippkohtumist võõrustava India peaminister Narendra Modi tunnistas, et G20 riike esindanud diplomaadid ei suutnud erimeelsuste tõttu kokku leppida ühises avalduses. Modi sõnul pidi praegu toimuv G20 kohtumine keskenduma eelkõige üleilmsele toidu- ja energiajulgeolekule, mida praegune Vene-Ukraina sõda on pinge alla pannud.

Narendra Modi hoiatas neljapäeval, et G20 ei täida oma rolli sõdade ennetamisel ja rahvusvahelise koostöö edendamisel. Modi sõnul kannatavad selle tõttu enim arengumaad.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: WSJ, Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: