X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Nordica teenis mullu 1,51 miljonit eurot puhaskasumit

Nordica uus Airbus A320.
Nordica uus Airbus A320. Autor/allikas: Nordica

Eesti riiklik lennufirma Nordic Aviation Group teenis eelmisel aastal 1,51 miljonit eurot puhaskasumit ja nende müügitulu ulatus 90,6 miljoni euroni.

Nordica avaldas oma esialgsed konsolideeritud majandustulemused, mille kohaselt kasvas nende müügitulu mullu 51 protsenti. Ettevõtte lennukipark suurenes kahe lennuki võrra ning kasutusele võeti esimene Airbus A320 lennuk, millega Nordica pakub teenust teistele lennufirmadele ja turuoperaatoritele.

Nordic Aviation Group tegutseb kahe kaubamärgi, Xfly ja Nordica all ja teeb keskmiselt üle saja lennu päevas. Nende lennukid lendavad Tallinna-Stockholmi liinil SAS-i tellimusel ja teevad ka erinevaid tšarterlende.

Eelmisel aastal sõlmis Nordica kaks suuremat koostöölepingut Euroopa lennufirmadega. Lissabonist alustati lende ATR72-600 lennukiga TAP Air Portugalile, millele käesoleval aastal lisandub teinegi lennumasin. Kolm Airbus A320neo lennukit hakkavad lendama Saksamaal start-up-lennufirma Marabu tellimusel. Lisaks lennuteenusele pakub lennundusgrupp Marabule ka tugi- ja operatiivteenuseid veebruaris sõlmitud koostöölepingu alusel.

"Eelmisel aastal tuli ettevõttel teostada kaks erakorralist lennukimootori remonditööd, mis kombineerituna inflatsioonisurvega on mõjutanud grupi kasumlikkust. Oleme otsinud nutikaid lahendusi kulude kokkuhoiuks ning jätkame äriarenduse ja tulude suurendamise strateegiaga, luues uusi kontakte ja sõlmides pikaajalisi koostöölepinguid uute klientidega," ütles grupi finantsjuht Eteri Harring.

Nordica tegevjuht Jan Palmer ütles, et tänavusel suveperioodil alustab Nordica koostööd Cyprus Airwaysiga.

"Näeme turul selget kasvupotentsiaali ja usume, et lennundus taastub täielikult hiljutistest kriisidest lähima paari aasta jooksul," ütles Palmer, kelle sõnul on koostööpakkumisi Eesti lennufirmal rohkem kui suudetakse vastu võtta.

Nordic Aviation Group kuulub sajaprotsendiliselt Eesti riigile. Ettevõtte lennukipark kasvab lähiajal viie lennuki võrra, ulatudes teises kvartalis 22-ni. Eesti lennufirma käitab 70-kohalisi ATR72-600, 90-kohalisi CRJ900 ja 180-kohalisi Airbus A320-tüüpi lennukeid.

Samuti täielikult riigile kuuluva Transpordi Varahalduse lennukipark koosneb seitsmest Bombardier CRJ900NG reaktiivmootoritega reisilennukist. Ettevõtte auditeerimata puhaskasum oli mullu 2,9 miljonit eurot ehk 200 000 eurot mullusest suurem.

Ettevõtte äritulud olid mullu 8,5 miljonit eurot ning need vähenesid eelnenud aastaga võrreldes 600 000 euro võrra.

200 000 euro võrra vähenes aastaga ka Transpordi Varahalduse varade maht. Omakapital moodustas ligi 39 miljonit eurot.

Riigi plaan näeb ette Nordica ja Transpordi Varahalduse ühendamist üheks kontserniks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: