Infortar plaanib börsile tulla

Eesti Gaasi ja Tallinki suuromaniku ja enam kui miljardi euro suuruse varade mahuga energeetikas, laevanduses ja kinnisvaras tegutseva investeerimisettevõtte lähituleviku eesmärk on tulla börsile.

"Infortar on kasvanud niivõrd suureks, et järgmine loogiline samm on olla börsil ja avalik. Investorbaasi laiendamine ja börsiga liitumine annab meile võimaluse veel kiiremini rahvusvaheliselt kasvada, varade väärtust kasvatada ja täiendavaid rahastamisvõimalusi leida," ütles Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

"Meie investeeringute portfell on mitmekesine ja piiriülene, lõviosa kontserni tuludest tuleb välisturgudelt. Infortari osalusega energeetika, laevanduse ja kinnisvara ettevõtted on end kriisides tõestanud ja omavad suurt kasvupotentsiaali - kavatseme investeerimist energeetika ja kinnisvara projektidesse jätkata, Tallinkil on omad otsustusprotsessid ja sellest lähtuvalt ka meist sõltumatu investeerimisplaan," lausus Hanschmidt.

"Siht börsile jõudmiseks on võetud, nõustajad valitud ja esmased ettevalmistused tehtud, kuid täpsem ajaraam sõltub ka meie ümber toimuvast - maa kumeruse taha ju keegi näe. Oleme ise investorid ja soovime investorile pakkuda unikaalset väärtusaktsiat, see on dividendikindlust, reaalset edu ja vara, seejuures mitte ainult tulevikus vaid ka tänases vaates," sõnas Hanschmidt.

Infortar on Eesti suurim investeerimisettevõte, mille bilansimaht ulatub 1,1 miljardi ja omakapital 569 miljoni euroni. Infortar tegutseb viies riigis, ettevõtte peamised tegevusvaldkonnad on energeetika, laevandus ja kinnisvara. Kokku kuulub Infortari kontserni 48 tütarettevõtet. Infortar omab 40 protsendi suurust osalust AS-is Tallink Grupp, 100-protsendilist osalust AS-is Eesti Gaas ja suurt kinnisvaraportfelli.

Eesti Gaas pakub Soome-Balti piirkonnas klientidele maagaasi nii torugaasi, surumaagaasi (CNG) kui veeldatud maagaasi (LNG) kujul ja arendab taastuvenergiaportfelli päikeseenergia ja rohegaasi (biometaani) tootmist. Eesti Gaas tegutseb Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas Elengeri kaubamärgi all. Kontsernil on kokku 50 000 klienti.

Tallink Grupp on Läänemerel tegutsev merelaevandus- ja transpordikontsern. Tallinki uued laevad vastavad nii kõikidele kehtivatele kui ka teadaolevatele tulevastele saastenormidele. Lisaks reisijate- ning kaubaveole merel pakub Tallink teenuseid maismaal, opereerides e-poodi, hotelle ja restorane. Tallinki aktsia on noteeritud Nasdaq Tallinna ja Helsingi börsidel.

Infortari kinnisvaraportfellis üle 100 000 ruutmeetri kinnisvara - neli hotelli, mitmeid büroohooneid, logistikakeskus Maardus, Tallink Tennisekeskus ning pea 50 hektarit suure arenduspotentsiaaliga maad Tallinnas ja selle ümbruses. Kinnisvaraga on tihedalt seotud Infortarile kuuluvad ehitusettevõtted EG Ehitus, INF Ehitus ja INF Infra ning ehitusmaavaradega tegelev Eesti Maavarade Grupp.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: