Akkermann kutsus Porgandi Eesti Energia nõukogust tagasi

{{1680264720000 | amCalendar}}
Annely Akkermann (Reform).
Annely Akkermann (Reform). Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahandusminister Annely Akkermann kutsus Eesti Energia nõukogust tagasi rahandusministeeriumi esindaja Tarmo Porgandi, sest ministri sõnul ei informeerinud Porgand teda aegsasti nõukogu plaanist Eesti Energia juhtkonda nii heldelt premeerida.

Akkermann teatas Porgandi tagasikutsumisest neljapäeval. Samal päeval oli Akkermann koos erakonnakaaslasest peaministri Kaja Kallasega kritiseerinud Eesti Energia nõukogu otsust maksta juhatusele heldet tulemustasu mulluse eest ning määrata lahkuvatele juhatuse liikmetele suur konkurentsikeelu tasu.

Akkermann ütles reedel, et Porgand oleks pidanud teda kui Eesti Energia üldkoosolekut aegsasti informeerima nõukogu taolistest otsustest.

"Nõukogu liikmena ta pidi ta olema kursis. Esimesed otsused tehti kuu aega varem kui mulle teatati.  Ma oleksin võinud teada varem nõukogu kaalutlustest," ütles Akkermann.

Akkermanni sõnul on Eesti Energia väga hea ettevõte, aga juhatuse tasudega seotud detailid oleks võinud teistmoodi lahendada ning ta oleks nendest võinud olla varem teavitatud.

"Sellised väiksed detailid, milles mõnikord peitub saatan, tuleb ära tunda kaugele ja need lahendada, mitte minna laupkokkupõrkesse," lausus ta.

Porgand, kes ei soovinud enda tagasikutsumist ERR-ile kommenteerida, on rahandusministeeriumi riigivara osakonna juhataja asetäitja.

ERR-ile teadaolevalt koostas Progand ka rahandusministeeriumi poolt kriitilise vastuse Kaja Kallase Elektrilevi eraldamise plaanile.

Akkermann saatis sel nädalal Eesti Energia nõukogule kirja, milles andis suunise vaadata kriitiliselt üle Eesti Energia lahkuvate juhtide tulemustasud, sest riigi äriühingu juhtide koostöö on ministri hinnangul olnud puudulik.

Akkermann tõi välja mitmed näited, kus tema hinnangul oleks võinud juhtkond tegutseda kiiremini või teistmoodi, sealhulgas Narva elektrijaama jahutusvee küsimus ja Saaremaa ulatuslik elektrikatkestus talvetormi ajal.

Vaatamata Akkermanni soovile Eesti Energia nõukogu oma otsuseid ei muuda, ütles ERR-ile nõukogu esimees Anne Mere.

Peale Porgandi tagasikutsumist jätkavad nõukogus lisaks Merele Meelis Einstein, Allan Niidu, Andres Liinat, Luukas Kristjan Ilves ja Einari Kisel.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: