Sotsiaalminister alustas lasterikaste perede toetuse kärpimisega

Signe Riisalo
Signe Riisalo Autor/allikas: Raul Mee/riigikantselei

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo saatis teisipäeval kooskõlastusringile eelnõu, mis vähendab lasterikka pere toetusi 200 euro võrra ning lõpetab lasterikaste perede toetuse indekseerimise ja lasterikka pere toetusest sujuva väljumise skeemi.

Riisalo sõnul jääb vaatamata planeeritavatele muudatustele kolme kuni kuue lapsega peredel lasterikka pere toetus võrreldes 2022. aastaga siiski 150 euro võrra ning seitsme ja enama lapsega peredel 250 euro võrra kuus suuremaks, teatas sotsiaalministeerium.

"Lasterikaste perede toetusmeetmed on algatanud ühiskonnas laialdase diskusiooni, keda ja kui palju peab riik toetama, riivata on saanud ühe- ja kahelapseliste vanemate õiglustunne. Lisaks on oluline meeles pidada, et toetused üksi sündimust ei tõsta. Me peame seadma eesmärgiks laste- ja peresõbraliku keskkonna loomise laiemalt ning pakkuma inimestele kvaliteetseid vajaduspõhiseid teenuseid," ütles Reformierakonda esindav sotsiaalkaitseminister.

Lasterikka pere toetuse vähenemine, toetuse indekseerimisest loobumine ning lasterikka pere toetuse sujuva lõppemise kehtetuks tunnistamine tooks riigieelarvele kokkuhoidu sel aastal 5,1 miljonit eurot ning 2027. aastaks 151,8 miljonit eurot.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: