Postimees: EKRE-s lahvatanud erimeelsused tõid lahkumiste laine

EKRE esimees Martin Helme
EKRE esimees Martin Helme Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on tänavu esimese nelja kuuga suuresti sisetülide tõttu ilma jäänud ligi 300 liikmest, selgub Postimehe avaldatud ülevaatest.

Postimees kirjeldab peamiselt erakonnast lahkunud inimeste ütlustele tuginedes, kuidas mitmed EKRE Lõuna-Eesti allorganisatsioonide aktiivsed liikmed on sattunud erakonna juhtkonnaga vastuollu ning kas ise ära läinud või välja visatud.

Lehest toodud diagrammist selgub, et tänavu jaanuaris kahanes EKRE liikmeskond 120, veebruaris 70, märtsis 65 ja aprillis 39 inimese võrra, mis on viimase 50 kuu kõige suurem lahkumiste laine.

Postimehe kokkuvõtte kohaselt on pingete allikaks isiklikud vastuolud erakonna noorema põlvkonna ja EKRE-t juhtivate vanema põlvkonna liikmete vahel, samuti erimeelsused Ukraina toetamise küsimuses ning laiemalt Eesti kaitsepoliitika üle, looduskaitse, abordi toetamise ning konservatiivsuse teemadel ning kokkuvõttes ka oodatust halvema valimistulemuse pärast.

EKRE noorteliikumise Sinine Äratus endine juht, mõttekaaslaste väljaviskamise järel ise erakonnast lahkunud Helen Rebane ütles Postimehele, et näeb konflikti nn vanade rahvaliitlaste (EKRE võttis üle kunagise Rahvaliidu – toim.) ja uute ekrelaste vahel.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: