Esimene Eesti restoran sai kaks Michelini tärni

Michelini restoranigiid andis tänavu kaks tärni Tallinna restoranile 180° by Matthias Diether, mis on esimene taolise tunnustuse pälvinud Eesti restoran.

Michelin Guide Estonia 2023 soovitab kokku 34 restorani.

Restoranigiidi inspektoritele avaldas restorani 180° by Matthias Diether puhul eriti muljet toiduvalmistamise keerukus, aga ka see, kuidas erinevad elemendid ülimalt hästi koos toimisid.

"Igas äärmiselt visuaalses roas oli selgelt näha suurepärast tehnilist taset, vilumust, maitsete keerukust ja sobivust," märgib giid.

Lisaks säilitab peakokast omaniku Tõnis Siiguri juhitav NOA Chef's Hall Tallinnas ühe Michelini tunnustuse. Selle puhul hindasid inspektorid meisterlikku ja enesekindlat toiduvalmistamist, mille tulemuseks on asjatundlikult tasakaalustatud nauditavad toidud.

Tõnis Siigur Autor/allikas: Aleksander Krjukov/ERR

Värskelt giidi lisatud Maidlas asuva restorani Soo pühendumust jätkusuutlikkusele tunnustas Michelin rohelise tärniga.

Tõstes esile giidi valikus olevaid restorane, mis pakuvad väga head toitu mõõduka hinnaga, pälvis värskelt tunnustuse Bib Gourmand Tallinna restoran Tuljak. Varasematest Bib Gourmandi tunnustuse säilitavad kohvik-bistroo Fellin Viljandis ja veel neli söögikohta Tallinnas: Härg, Lore Bistroo, Mantel ja Korsten ning NOA.  

Lisaks Soole on restoranigiidis veel neli uut restorani: Rado Haapsalus, Art Priori Tallinnas, restoran Alexander Muhus ja Tallinnas vanas saapavabrikus asuv Barbarea, mis tegutseb pagaritöökoja ja bistroona.

2023. aasta Michelini noore koka preemia läheb peakokk Daanius Aasile Soo restoranist.

Restorani Soo peakokk Daanius Aas Autor/allikas: Maidla Nature Resort

Michelin jagas Eesti söögikohtadele tunnustusmärke teist aastat.

Põhjalikumalt saab Eestis tunnustatud restoranidega tutvuda Michelini kodulehel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: