Fotod: Otepääl tähistati Eesti lipu päeva

Otepääl, Eesti lipu hällis, tähistati lipupäeva traditsioonilise rongkäigu ja kontsertidega.

Vaatamata vihmasele ilmale oli rongkäigulisi vallamaja ees üksjagu. Rongkäigus osalesid Otepää valla haridusasutuste ning Tartu linna koolide õpilased, riigiasutuste ja kohalike omavalitsuste esindused, mitmed Otepää valla organisatsioonid, seltsid ning erakonnad.

Rongkäiku juhtis Eesti Üliõpilaste Seltsi liputoimkond ja teised akadeemilised organisatsioonid. Tuju hoidis üleval Pühajärve puhkpilliorkester. Kõik koos suunduti Otepää kirikumõisasse, kus lipumasti sai heisatud rahvuslipp. Eesti hümni ja lipulaulu eestlauljaks oli sellel aastal Otepää Gümnaasiumi õpilane Katarina Kamla.

Traditsiooni kohaselt toimus Otepää Maarja kirikus pidulik kontsert-jumalateenistus. Teenisid EELK piiskop Joel Luhamets ja Valga praostkonna praost Mart Jaanson. Esinesid EELK Otepää koguduse ansambel (juhendaja Ingrid Tigane), Otepää Gümnaasiumi lastekoor ja segakoor Eveko (juhendaja Eve Eljand) ja külalisena  Kaneland High School Chamber Choir USA-st (juhendaja Bryan Kunstman).

Oma etteasted tegid Tartu koolide õpilased – kohal olid Kristjan Jaak Perersoni gümnaasiumi, Miina Härma gümnaasiumi, Tartu katoliku hariduskeskuse, Jaan Poska gümnaasiumi, Hugo Treffneri gümnaasiumi ja Tartu Annelinna gümnaasiumi esindajad.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: