Kolmapäevast on tuleohtliku aja tõttu keelatud looduses tule tegemine

Päästja metsapõlengut kustutamas.
Päästja metsapõlengut kustutamas. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Kolmapäevast, 14. juunist kehtestab päästeamet üle kogu Eesti tuleohtliku aja, mil on ulatuslike tulekahjude vältimiseks metsa- ja muu taimestikuga ning turbapinnasega aladel keelatud lõkke tegemine, grillimine ja suitsetamine.

Viimased kuud on olnud väga kuivad, mille tõttu võib loodus kergesti süttida. Lähipäevadeks prognoosib ilmateenistus 30 kraadi piirimaile ulatuvat temperatuuri ja kuumalaine tõttu suureneb tuleoht veelgi.

"Selleks, et ulatuslikke maastikupõlenguid vältida, kehtestataksegi tuleohtlik aeg, mis seab looduses toimetamisele mõningaid piiranguid," ütles päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Tuuli Taavet.

Taaveti sõnul võib ülikuival ajal piisata ka väikesest sädemest ulatusliku põlengu vallandumiseks. Selle tõttu on keelatud lõkke tegemine, grillimine ja suitsetamine vabas looduses ning RMK metsaaladel. "Oma isiklikus koduaias tohib jätkuvalt lõket teha ja grillida, kuid ohutus peab olema tagatud ning esmased tulekustutusvahendid olgu käepärast. Võimalusel aga tasub sealgi tule tegemist vältida," lisas ta.

Tuleohtliku aja kehtestamisel hindab päästeamet keskkonnaagentuuri ilmateenistuse tuleohukaarti. Ilmaolusid analüüsitakse igapäevaselt ja päästeamet püüab inimestele seada võimalikult vähe piiranguid.

Kohe, kui ilmaolud paranevad ja tuleoht väheneb, leevendab amet ka piiranguid.

Aasta algusest on päästjad reageerinud 601 tulekahjule metsas ja maastikul, juunis on selliseid põlenguid olnud 65. Möödunud nädalavahetusel käisid päästjad mitmel korral kustutamas ka põlema süttinud rabasid ja turbavälju.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: