Läti pikendas riiki tuleku piiranguid Vene kodanikele 2024. aasta märtsini

Läti saatkond Moskvas
Läti saatkond Moskvas Autor/allikas: SCANPIX/Natalia KOLESNIKOVA/AFP

Läti pikendas riiki sisenemise piiranguid Vene kodanikele järgmise aasta 4. märtsini.

Läti valitsus otsustas Venemaa Ukrainas toimuva sõjalise agressiooni tõttu pikendada riiki sisenemise piiranguid Vene kodanikele 4. märtsini järgmisel aastal, teatas Läti välisministeerium. Otsus tehti teatavaks 27. juunil.

26. juunil teatas Läti välisministeerium kõikide Vene viisataotluste menetluste lõpetamisest. See otsus kehtib edasi. Läti välisminister Edgars Rinkevičs teatas juba nädalavahetusel kavast lõpetada humanitaar- ega muude viisade väljastamine Vene kodanikele.

Varem kehtinud piirangute jätkudes võivad Lätti välispiiri ületades tulla Vene kodanikud, kellel on elamisluba kas mõnes Euroopa Liidu või Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigis või Šveitsi Konföderatsioonis. Samuti võivad Lätti tulla mõne Schengeni viisaruumi lepingu riigi pikaajalise viisaga inimesed.

Lisaks sellele võivad Lätti minna Läti Vabariigi, Euroopa Liidu, Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigi või Šveitsi Konföderatsiooni kodanike pereliikmed. Lätti sisenemise õigus on jätkuvalt ka isikutel, kelle sisenemine on seotud humanitaarsete kaalutlustega ning kauba- ja reisijateveoteenust osutavad töötajad.

Samas jätkuvad sisenemisreeglid nendele Vene kodanikele, kes soovivad Euroopa Liidu välispiiri ületada turismi või vaba aja veetmise eesmärgil.

Toimetaja: Allan Aksiim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: