Allikate sõnul on Vene kindral Surovikin vahi all

{{1687983180000 | amCalendar}}
Sergei Surovikin.
Sergei Surovikin. Autor/allikas: SCANPIX/AP PHOTO/Russian Defense Ministry Press Service

Venemaa vägede asejuht Ukrainas kindral Sergei Surovikin võeti vahi alla, ütlesid Vene kaitseministeeriumi allikad The Moscow Timesile.

Ühe allika sõnul võeti Surovikin vahi alla seoses Wagneri juhi Jevgeni Prigožini mässuga möödunud nädalavahetusel. "Paistab, et ta (Surovikin) valis (mässu ajal Prigožini) poole ja nad võtsid ta kinni," ütles ta.

Ametlikult ei ole Surovikini vahistamist kinnitatud.

Kuulujutud Surovikini vahistamisest levisid juba varem sotsiaalmeedias. Sõjaväeblogija Vladimir Romanovi sõnul vahistati kindral väidetavalt 25. juunil ja ta on Lefortovo kohtueelses kinnipidamisasutuses.

Lääne ametnike väitel teadis Surovikin Prigožini plaanidest Moskva peale minna.

Surovikin on avalikkuse vaateväljast kadunud, viimati oli teda näha laupäeval, kui ta kutsus Vene vägesid Ukrainas mitte ühinema mässuga. 

Kindral Surovikin oli varem Venemaa Ukrainas tegutsevate üksuste ülem, keskendudes kaitserajatiste rajamisele. 

Kreml keeldus kommenteerimast kindral Surovikini vahistamist

Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov vältis neljapäeval vastust küsimusele, mis toimub praegu kindral Sergei Surovikiniga, ning soovitas pöörduda selle küsimusega kaitseministeeriumi poole.

"Ei, kahjuks mitte. Soovitan võtta ühendust kaitseministeeriumiga, see on ministeeriumi eesõigus," vastas ta ajakirjanikele küsimusele, kas ta saab kommenteerida teavet, et Surovikin on ametist vabastatud.

Peskovilt küsiti ka, kas president Vladimir Putin usaldab Surovikinit jätkuvalt.

"Siin me räägime sellest, et ta on kõrgeim ülemjuhataja ja töötab koos kaitseministri ja peastaabi ülemaga. Mis puutub ministeeriumi struktuuriüksustesse, siis palun võtta ühendust ministeeriumiga," vastas Kremli esindaja.

Kui Peskovil paluti selgitada, kus kindral Surovikin praegu on ja kas teave tema vahistamise kohta vastab tõele, vastas ta: "Mul pole siin midagi lisada sellele, mida ma sel teemal juba ütlesin."

Ajakirjanikud palusid Peskovil kommenteerida ka seda, kas Kreml peab vajalikuks Prigožiniga suhelnud ja temaga sidemeid omanud julgeolekuametnike ametikohtadelt kõrvaldamist.

Sellele ütles Peskov: "See küsimus ei ole absoluutselt minu ala. Mul ei ole sel teemal rohkem midagi öelda."

Surovikini tütar Veronika väitis neljapäeval, et keegi pole tema isa vahistanud ja kindral teeb oma tööd edasi. Surovikini naine keeldus kindrali vahistamise kohta käivaid väiteid kommenteerimast, vahendas The Guardian. 

Toimetaja: Merili Nael, Karl Kivil

Allikas: The Moscow Times/BNS/The Guardian

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: