EL-i nõukogu toetas laskemoona tootmist

Euroopa Liidu lipp.
Euroopa Liidu lipp. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Liidu välisministrite nõukogu kiitis neljapäeval heaks ettepaneku suurendada liidu toel laskemoona ja rakettide tootmist, teatas nõukogu pressiteenistus.

"EL-i nõukogu võttis vastu otsuse toetada laskemoona tootmist, see jõustub pärast avaldamist EL-i ametlikus väljaandes," teatas nõukogu pressiteenistus sotsiaalmeedias.

Nõukogu märgib, et see meede suurendab ja kiirendab laskemoona ja rakettide tootmist, et tõhusamalt toetada Ukrainat ja tugevdada EL-i kaitset.

Euroopa Parlament kiitis selle sätte heaks eelmisel nädalal.

Dokumendis öeldakse, et asjakohaste sihipäraste meetmete, sealhulgas 500 miljoni euro suuruse rahastuse kasutuselevõtmisega kutsutakse üles suurendama EL-i tootmisvõimsust nii pea kui võimalik, et leevendada praegust kaitsetoodete, eelkõige suurtükimoona, rakettide ja nende komponentide nappust.

Tänavu 20. märtsil leppis EL-i nõukogu kokku kolmepoolses lähenemisviisis eesmärgiga varustada liidu riikide ühiste jõupingutustega Ukrainat 12 kuu jooksul miljoni suurtükimoonaga. Eelkõige käis jutt laskemoona ja rakettide tootmise suurendamisest EL-is.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: