Thunberg ei allunud politsei korraldustele ja sai trahvi

{{1690198440000 | amCalendar}}
Greta Thunberg  kohtus
Greta Thunberg kohtus Autor/allikas: SCANPIX/AP/Pavel Golovkin

Rootsi kohus tunnistas Greta Thunbergi süüdi politseinike korraldustele allumatuses ning kliimaaktivist peab maksma trahvi.

Politsei pidas Thunbergi ja teised aktivistid kinni eelmisel kuul. Aktivistid avaldasid siis meelt fossiilkütuste kasutamise vastu ning blokeerisid Malmö sadama sisse- ja väljapääsu. 

Süüdistuse kohaselt osales Thunberg meeleavaldusel, mille käigus segati liiklust. Samuti ei järginud Thunberg politsei korraldusi. Thunberg tunnistas kohtus, et ei allunud politsei korraldusele. 

Kliimaaktivist aga eitas kuriteo toimepanemist. Aktivist väitis, et tema tegevus tulenes vajadusest, mille põhjustas kliimakriis. 

"Minu tegevus on õigustatud. Usun, et oleme hädaolukorras, mis ohustab elu ja tervist. Nii lühiajalises kui ka pikemas perspektiivis on ohus lugematud inimesed ja kogukonnad," väitis Thunberg. 

Kohus otsustas esmaspäeval, et Thunberg peab maksma trahvi, summa pole veel teada. 

Mitmel pool Lõuna-Euroopas valitseb praegu äärmuslik kuumus. Teadlaste sõnul on see järjekordne tõend kliimamuutustest kaasnevate probleemide ja ohtude kohta. 

Seadust rikkuvad kliimaaktivistid väidavad nüüd,  et võimud ei võta inimtekkelist kliimasoojenemist piisavalt tõsiselt. Seetõttu rikuvad mõned aktivistid seadust ja leiavad, et tõmbavad nii kliimakriisile suuremat tähelepanu. 

Thunberg sattus esmaspäeval jälle politseiga pahuksisse

Pärast esmaspäevast kohtuotsust suundusid Thunberg ja veel mõned aktivistid tagasi Malmö sadamasse. Aktivistid hakkasid jälle liiklust segama ning politsei toimetas taas Thunbergi sadama juurest minema.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: DW/Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: