Valitsuse esindaja Ida-Virumaal selgub oktoobris

Enefiti õlitehas
Enefiti õlitehas Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Regionaal- ja põllumajandusministeerium kuulutas välja konkursi valitsuse Ida-Virumaa esindaja leidmiseks. Sobiva inimese loodab komisjon välja valida hiljemalt oktoobris.

Kandideerimise tähtaeg on 18. august.   

"Ida-Virumaa on mitmekesise rahvastiku ja keskkonnaga piirkond, kus on suur potentsiaal ettevõtluse arenguks, oskuslik tööjõud ja head kõrghariduse omandamise võimalused. Seal on suuremahuliste äride arendamiseks vajalik taristu ja transpordiühendused ning kõik eeldused rohepöörde eestvedajaks olemisel. Samas ei ole neid võimalusi piirkonna kasuks maksimaalselt tööle panna suudetud ning pikaajaline sotsiaalmajanduslik mahajäämus on viimastel aastatel kasvanud," ütles regionaalminister Madis Kallas.

Tema sõnul on just seetõttu piirkond olnud pikalt riigi tähelepanu all ning tuleb astuda reaalseid samme olukorra parandamiseks. "Valitsuse piirkondliku esindaja institutsiooni loomise eesmärgiks on koalitsioonileppe järgi toetada Ida-Virumaa sotsiaalmajandusliku olukorra parandamist ning riigi kohaolu suurendamist kohapeal," lisas ta.         

Kandideerija peaks hästi tundma piirkonda ja selle eripärasid, olema paindlik ehk valmis tegema tööd nii pealinnas kui ka Ida-Virumaal ning suhtlema vabalt nii eesti- kui ka vene keeles.

"Kuna tegemist on valitsuse jaoks olulise kohaga, millele on suured ootused, siis oleme tema palgaks vahendeid kavandanud tänase asekantslerite ja osakonnajuhatajate palgataseme vahemikus. Lõplik palganumber sõltub kandidaatidest ning palgaläbirääkimistest valituks osutuva kandidaadiga. Loodame sobiva inimese välja valida hiljemalt oktoobri alguseks," sõnas Kallas. Osakonnajuhtide ja asekantslerite palgad on vahemikus 3660-5130 eurot.

Töökuulutusega saab tutvuda SIIN.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: