Võrus avati kindralleitnant Johannes Kerdi mälestusmärk

Kaitseväe juhataja kindral Martin Herem, kaitseminister Hanno Pevkur ning reservohvitseride kogu esindajad avasid teisipäeval Võrus, Taara linnaku esisel platsil kindralleitnant Johannes Kerdi büsti.

Kindral Kerdi mälestuse jäädvustamise initsiaatoriks on Eesti Reservohvitseride Kogu (EROK), kelle eestvedamisel koguti büsti loomiseks üle 60 000 euro.

"Kindral Kert oli üks esimesi väeosa ülemaid, Kaitseliidu ülem ja kaitseväe juhataja, kelle eeskuju ja rolli kaitseväe üles ehitamisel on võimatu üle hinnata. Ta toetas Eesti Reservohvitseride Kogu loomist 1997. aastal, suuresti tänu temale säilitas Eesti omal ajal reservteenistusel põhineva riigikaitsemudeli," ütles EROK-i vanematekogu liige major Andre Lilleleht.

"Kindral Kert oli paljudele tänastele tegev- ja reservohvitseridele eeskujuks oma maailmanägemise ja põhimõtetega. Tema soovi "tarka visadust" mäletavad kõik, kes tea tundsid. Ta oli julge visionaar, kelle eestvedamisel rajati Tallinna NATO Küberkaitse keskus. Võib julgelt öelda, et Eesti kaitsevägi ja reservvägi on kindral Kerdi nägu."

Kindral Kert oli taasiseseisva Eesti Kuperjanovi pataljoni esimene ülem, seetõttu otsustati mälestusmärk püstitada Taara linnaku juurde. Pronksist mälestusmärgi autor on skulptor Simson Seakülast (Aivar Simson). Riik panustas skulptuuri püstitamisse büsti aluse rajamisega.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: