Ukraina luure meelitas Vene Mi-8 helikopteri ühes piloodiga Ukrainasse

Vene Mi-8 helikopter Moskva oblastis selle aasta augusti keskel
Vene Mi-8 helikopter Moskva oblastis selle aasta augusti keskel Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/SNA

Ukraina meedia teatel maandus Harkivi oblastis Vene õhuväe Mi-8 helikopter. Tegemist oli Ukraina luure erioperatsiooniga, mille käigus toodi Venemaalt ära helikopteri piloodi perekond ning piloot ise saabus seejärel kopteriga Ukrainasse.

Kõrgetasemeline allikas Ukraina sõjaväeluures (HUR) kinnitas Ukrainska Pravdale, et Ukraina suutis hiljuti meelitada ühe Vene Mi-8 helikopteri piloodi ühes kopteriga Ukraina pinnale. Väidetavalt oli see HUR-i erioperatsioon, mis kestis rohkem kui kuus kuud.

Ühes piloodiga olid pardal veel kaks meeskonnaliiget, kes ei teadnud kuhu helikopter tegelikult liigub. Kopter maandus väidetavalt Harkivi oblastis ning operatsiooniga mitte kursis olnud meeskonnaliikmed elimineeriti.

Kopter olevat kandnud kaasas varuosi Su-27 ja Su-30M hävituslennukitele. Ukraina poolele üle läinud piloot on väidetavalt nüüd koos oma perekonnaga Ukrainas. Piloodi perekond toodi varem Venemaalt ära.

Helikopteri kaotusest teatati alguses Vene Telegrami kanalites. Ukrainska Pravda allika sõnul on kopter nüüdseks viidud Kiievisse. Ukraina valdusesse jäid ka hävituslennukite varuosad, mida kopteriga transporditi.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Ukrainska Pravda

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: