Norstat: eelistatuim peaminister Kallas, Reinsalu Helmest populaarsem

Martin Helme ja Urmas Reinsalu saates
Martin Helme ja Urmas Reinsalu saates "Otse uudistemajast" Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Jätkuvalt eelistatakse enim peaministriametis näha Kaja Kallast, talle järgnevad Jüri Ratas ja Urmas Reinsalu, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud ja Norstati läbi viidud värskest küsitlusest.

Uuringus osalejatelt küsiti: "Keda eelistaksite näha peaministriametis". Võimalik oli valida kõigi parlamendierakondade esimeeste vahel. Populaarusjärjestus kujunes järgmiseks: Kaja Kallas 23,7 protsenti; Jüri Ratas 20,2 protsenti; Urmas Reinsalu 15,8 protsenti; Martin Helme 14,4 protsenti; Lauri Läänemets 3,1 protsenti; Lauri Hussar 1,2 protsenti ja "ei oska öelda" vastanuid 21,7 protsenti.

Võrreldes varem läbi viidud sarnaste küsitlustega näitab värske küsitlus, et Urmas Reinsalu on tõusnud Martin helme ette kolmandale kohale. Esimesel ja teisel kohal on jätkuvalt Kaja Kallas ja Jüri Ratas, kes lahkub septembris Keskerakonna esimehe kohalt.

Kaja Kallast eelistavad peaministriametis enim Reformierakonna (82,4 protsenti), Eesti 200 (43,3 protsenti) ja SDE (28,5 protsenti) ehk praeguse võimuliidu toetajad. Samuti on Kaja Kallas kõige populaarsem eestlaste (27,7 protsenti) ning naiste (26,3 protsenti) seas.

Jüri Ratas on kõige populaarsem muust rahvusest vastajate seas, kellest 36,1 protsenti eelistab näha teda peaministrina. Eesti rahvusest vastajate seas eelistab Jüri Ratast peaministriametis 16,5 protsenti vastajatest ning selles grupis edestab teda Urmas Reinsalu (18 protsenti). Urmas Reinsalu on kõige populaarsem Isamaa toetajate seas (64 protsenti)

Martin Helme populaarsus on kõrge meeste seas (20,4 protsenti) ning see on selles grupis võrdne Kaja Kallase populaarsusega (20,5 protsenti). Muust rahvusest vastajate seas on Martin Helme teisel kohal (15 protsenti) ning eestlaste seas neljandal kohal (14,3 protsenti). EKRE toetajatest eelistab teda näha peaministriametis 63,7 protsenti.

Sotside esimees Lauri Läänemets on enda erakonna valijate seas kolmandal kohal (15,7 protsenti) ning lisaks Kaja Kallasele edestab teda selles grupis veel Jüri Ratas (21,8 protsenti)

Eesti 200 esimees Lauri Hussar on oma erakonna toetajate seas neljandal kohal (6,7 protsenti). Eesti 200 valijate seas eelistatakse lisaks Kaja Kallasele tema asemel peaministrina nii Jüri Ratast (13 protsenti) kui Urmas Reinsalut (12 protsenti).

Norstati küsitlus viidi läbi 28. – 29. augustini läbi veebikeskkonnas 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja selles osales kokku 1000 vastajat.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: