Nõgene: rahandusministri käitumine sundis mind Reformierakonnast lahkuma

Ligi veerandsada aastat Reformierakonda kuulunud Paavo Nõgene tunnistas saates "Otse uudistemajast", et astus erakonnast välja, sest talle ei sobinud erakonnakaaslasest rahandusministri Mart Võrklaeva kriitika presidendi kantselei kulutuste kohta.

Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene astus Reformierakonnast välja augusti keskel.

"Ma olen Reformierakonda kuulunud 22 aastat ja tõesti ma olen seda mõtet mõlgutanud ka varem, et ehk oleks aeg välja astuda. Aga ühel hetkel lihtsalt saab sul karikas täis, et kas sa soovid selle erakonna või selle poliitilise valdkonnaga olla ka juriidiliselt seotud. See on ikkagi poolt poliitilise kultuuri küsimus ja selle viimase hoobi ikkagi andis see, kuidas käitutakse vabariigi presidendiga, sest see pole lihtsalt ilus," sõnas Nõgene.

"Ei ole minu, ei ole teie, ei ole härra Võrklaeva ega kellegi kolmanda asi kommenteerida, kuhu sõja ajal ja kuna lendavad president, peaminister, välisminister, kaitseminister. Lennaku, kuhu nad peavad vajalikuks lennata," sõnas Nõgene.

"Minu arvates jääb nagu sellisest talupoja mõistusest kohati puudu, ja siis sai tehtud otsus, et aitab küll," lisas Nõgene.

Reformierakondlasest peaministri Kaja Kallase reageeringut tema abikaasa Arvo Halliku Venemaa ärihuvide ilmsikstulemisele kommenteerides ütles Nõgene, et selleks, et Eesti saaks minna edasi ja Kaja Kallas ise saaks minna edasi, peaks ta ilmselt tegema põhimõttelise otsuse ehk tagasi astuma.

"Kaja Kallas on olnud sõja ajal Eestile suurepärane peaminister. Ta on väga hästi muutnud Eestit suuremaks, ta on kaitsnud väga jõuliselt Ukrainat. Aga ta on ka väga jõuliselt üles ehitanud moraalistandardit. Siin on nüüd minu arvates tõesti see probleem, et kui mina oleksin kõrge riigiametnik või siis minister, kes on poolteist aastat viidanud kõikidele teistele nii Eestis kui ka väljaspool Eestit, et ei tohi Venemaal ja Venemaaga enam suhteid ajada, et need tuleb kõik võimalikult ruttu lõpetada, aga siis ma saan teada poolteist aastat hiljem, et mu ooperidirigendist isa jätkuvalt dirigeerib kuskil Venemaal. Ja mina olen olnud selle sõnumi eestvedaja. Minu usutavus on sellega lõppenud, ma ei saa selles rollis jätkata," selgitas Nõgene oma seisukohti.

Toimetaja: Mari Peegel, intervjueeris Indrek Kiisler

Allikas: "Otse Uudistemajast"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: