Riik ütles üles 17-miljonilise lepingu kaitseväe toidupakkide tootjaga

{{1694062920000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Suur hulk kaitseväele hangitud kuivtoidu pakkidest on ebakvaliteetsed ja riigi Kaitseinvesteeringute Keskus lõpetas 17 miljoni euro suuruse lepingu hanke võitjaga, osaühinguga Kommivabrik. Järgmise aasta alguses kuulutab keskus välja uue riigihanke.

Kaitseinvesteeringute keskus pidas juba pikemat aega probleemide tõttu kõnelusi kaitseväelastele toidupakke valmistanud OÜ-ga Kommivabrik ja andis ettevõttele mitu võimalust puudused kõrvaldada, kuid augusti lõpus kannatus katkes ja RKIK katkestas tootjaga lepingu, kirjutab Postimees.

Osaühing Kommivabrik võitis toidupakkide hanke eelmisel aastal ja alguses oli kaup kõlblik. Probleemid ilmnesid aasta alguses. Viimases partiis oli mitme komponendi kinnitus halb, sisu oli välja valgunud ja kogu paki sisu sodine. Ka pakendi märgistusel ilmnes vigu.

Kaitseinvesteeringute keskus on saanud tarnijalt juba ligi poolteist miljonit toidupakki.

"Me oleme tellinud 1,4 miljonit toidupakki, millest 350 000 on praagid. Oleme üles öelnud nii raamlepingu kui ka hankelepingu ja hetkel meil juriidilisi vaidlusi pooleli ei ole," ütles Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse toitlustusteenuse portfellijuht Agne Silde.

"Aktuaalsel kaameral" ei õnnestunud Kommivabrikult kommentaari saada.

Kaitseinvesteeringute keskusel on raamlepingus veel kaks partnerit, kelle vahel on plaanis läbi viia minikonkursid ja toidupakke soetada.

"Me valmistame ette uut kuivtoidupakkide hanget. Selleks me teeme vastavad turu-uuringud, räägime kaitseväega nende vajadustest. Järgmise aasta esimeses pooles me teeme uue riigihanke," ütles Silde.

Kaitseinvesteeringute keskus saatis kõlbmatud toidupakid tagasi tarnijale. Kui puudused saab kõrvaldada, võetakse pakid pärast kontrolli kasutusele. Riik ümberpakendamise või likvideerimise kulusid ei kanna.

Kui suur osa kokkulepitud 17 miljonist eurost tuleb Kommivabrikule välja maksta, pole veel selge.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Vahur Lauri, Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera", Postimees

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: