Kallas on Reformierakonna esimehe valimisel ilmselt ainus kandidaat

Reformierakond andis üle valimisnimekirjad. Keskel Kaja Kallas, vasakult teine Liina Kersna.
Reformierakond andis üle valimisnimekirjad. Keskel Kaja Kallas, vasakult teine Liina Kersna. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Novembri keskel toimuval Reformierakonna üldkogul oleks tõenäoliselt ainus esimehe kandidaat peaminister Kaja Kallas, kuna tema kolm võimalikku konkurenti ütlesid, et ei kavatse kandideerida.

Reformierakonna riigikogu fraktsiooni liige, endine haridus- ja teadusminister Liina Kersna ütles kolmapäeval ERR-i veebisaates, et ei kavatse järgmisel üldkogul esimeheks kandideerida. "Kindlasti ei kandideeri mina Reformierakonna esimeheks järgmise nelja aasta jooksul," rõhutas ta.

Neljapäeval ütles ka Reformierakonna juhatuse liige, kaitseminister Hanno Pevkur, et ei plaani esimeheks kandideerida. "Ei ole seda kordagi kaalunud. Tegelen oma praeguse tööga," ütles Pevkur ERR-ile.

Sama kinnitas ka erakonna juhatuse liige, kliimaminister Kristen Michal. Vastuseks küsimusele, kas ta plaanib novembri üldkogul esimeheks kandideerida, teatas ta: "Ei ole sellist plaani."

Ainsana on oma soovist Reformierakonna esimeheks kandideerida teatanud erakonna praegune juht, oma abikaasaga seotud idavedude skandaali tõttu kriitika alla sattunud peaminister Kaja Kallas, kes ütles kaks nädalat tagasi, et tal on kandideerimiseks ka erakonna juhatuse toetus.

Kallas ütles 8. septembril pärast erakonna juhatuse koosolekut, et juhatus toetab tema jätkamist peaministrina ning ta kavatseb sügisel korralistel juhivalimistel taas erakonna etteotsa kandideerida.

Reformierakonna peasekretär Timo Suslov ütles neljapäeval ERR-ile, et ilmselt toimub erakonna üldkogu 18. novembril, ehkki praegu pole veel kuupäeva lõplikult paika pandud.

Reformierakonna põhikirja kohaselt kutsub esimees erakonna korralise üldkogu kokku vähemalt kord ühe aasta jooksul, teatades sellest vähemalt üks kuu ette. Üldkogul valitakse muuhulgas ka erakonna esimees ning 13–17-liikmeline juhatus.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: