Saksamaa suurendab saabuval talvel taas söeenergia kasutamist

Söejaam Saksamaal
Söejaam Saksamaal Autor/allikas: SCANPIX/AP/Martin Meissner

Berliin tahab sel talvel vältida energiakriisi süvenemist ning Saksamaa valitsus otsustas, et taaskäivitab mitu söejaama. Saksamaa suurendas ka eelmisel talvel söeenergia kasutamist, kuna Venemaa vähendas gaasitarneid Euroopasse.

Saksamaa suurendab nüüd sõltuvust söest, et võidelda nii energiakriisiga. See tuleb riigi ambitsioonikate kliimaeesmärkide arvelt.

Saka valitsuse kolmapäevane otsus puudutab Kölni lähedal asuva Niederausemi jaama kahte plokki. Tööle pannakse plokid E ja F. Samuti pannakse tööle veel Neurathi jaama plokk C. Riigi idaosas pannakse tööle Jaenschwalde jaama plokid E ja F. Need rajatised töötasid ka eelmisel talvel, kuid pandi juulis ooterežiimile, vahendas Bloomberg. 

Saksamaa toodab praegu enam kui kolmandiku oma elektrist söeküttel töötavatest elektrijaamadest. 

Saksamaa endine kantsler Angela Merkel (CDU) lubas lõpetada tuumaenergia kasutamise Saksamaal peale Fukushima tuumakatastroofi Jaapanis 2011. aastal. 2023. aastal sulges Saksamaa viimased kolm seni töös olnud tuumajaama. Venemaa aga piiras gaasitarneid Euroopasse. 

Saksamaa tahab energiakriisi lahendada ning seetõttu rajab riik uut gaasitaristut. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: