Tänavune turismi kõrghooaeg jäi veel kriisieelsele ajale alla

Turistid Tallinna vanalinnas
Turistid Tallinna vanalinnas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Statistikaameti andmetel peatus selle aasta kolmel suvekuul – juunis, juulis ja augustis – majutusettevõtetes 1,25 miljonit turisti, mis on ühe protsendi võrra rohkem kui mullu, kuid 12 protsenti vähem kui 2019. aasta suvel.

Eelmise suvega võrreldes oli majutusettevõtetes rohkem välis- ja vähem siseturiste. 2023. aasta kolmel suvekuul Eesti majutusettevõtetes 609 000 välisturisti.

"Kriisieelset 2019. aasta juuni-augusti taset välisturistide arv veel ei saavutanud, kuid 2022. aasta suvega võrreldes oli välisturiste seitse protsenti rohkem," ütles statistikaameti juhtivanalüütik Helga Laurmaa.

Siseturistide arv jäi mullustele suvekuudele alla nelja protsendi võrra. Samas oli siseturiste 16 protsenti rohkem kui 2019. aasta juunist augustini. Ka turismi kõrghooajal peatus Eesti majutusettevõtetes kõige rohkem Soomest saabunud turiste (265 000), kes moodustasid 43 protsenti välisturistidest. Soome turistide osatähtsus välisturistide üldarvust on võrreldes kriisieelse aastaga kasvanud. Samuti on suurenenud Läti ja Leedu turistide osatähtsus. Vene turistide arv kahanes 2019. aastaga võrreldes 92 protsenti.

Tänavu augustis peatus majutusettevõtetes üle 429 000 turisti, mis on kahe protsendi võrra rohkem kui aasta varem augustis ning 11 protsenti vähem kui selle aasta juulis. Mulluse augustiga võrreldes ööbis majutusettevõtetes rohkem välis- ja vähem siseturiste.

82 protsenti välisturistidest märkis oma reisi eesmärgiks puhkuse ja 14 protsenti töö. 69 protsenti välisturistidest peatus Harjumaa majutusettevõtetes, järgnesid Pärnumaa, Tartumaa, Saaremaa ning Ida- ja Lääne Virumaa. Välisturistid veetsid Eestis kokku ligi 409 000 ööd.

Augustis peatus majutusettevõtetes 225 000 siseturisti.

Augustis pakkusid külastajatele teenust 1243 majutuskohta.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: