Kopli-Tondi trammi asemel asub liinile Kopli-Vana-Lõuna tramm

Tallinna tramm number 6
Tallinna tramm number 6 Autor/allikas: Jukko Nooni/Tallinna strateegiakeskus

Tallinnas asub 1. novembrist seni ehitustööde ajal sõitnud tramm nr 6 asemel liinile tramm nr 5 marsruudil Kopli-Vana-Lõuna.

Kopli-Vana-Lõuna marsruudil sõitis tramm nr 5 viimati 2004. aastal. Kesklinnas toimuvate ehitustööde tõttu Tondit ja Koplit ühendanud ajutine liin nr 6 sõidab kuni 31. oktoobrini.

Tallinna abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on viimastel kuudel olnud näha selget huvi Koplit ja Pärnu maanteed ühendava trammiliini vastu.

"Pärast seda, kui oktoobris taastus kogu trammiliiklus, on kujunenud ajutise liini nr 6 puhul probleemiks Tondi lõpp-peatuse võimekus kolme liini tramme vastu võtta. Kuna peatuse vastuvõtuvõime suurendamiseks pole Tondil piisavalt ruumi, otsustasime taaskäivitada trammiliini nr 5, mis hakkab sõitma Vana-Lõunasse nagu ka paarkümmend aastat tagasi," ütles Svet.

Svet märkis, et viimastel aastatel on Põhja-Tallinna ja Veerenni piirkondadesse rajatud uued elurajoonid ning hulgaliselt uusi töökohti ja piirkonnad vajavad paremat ühendust.

"Tramm nr 5 võimaldab paremat ühendust Veerenni piirkonnaga, samuti oleks see mugav Tallinna ühisgümnaasiumi õpilastele ja õpetajatele. Viru ringi liikluskoormus ja olemasoleva veeremi efektiivne kasutamine on jätkuvalt väljakutseks, kuid tramm nr 5 jääb liinile püsivalt," sõnas Svet.  

Liini lõpp-peatus hakkab olema Vana-Lõuna tänaval kunstnik Kaarel Kurismaa loodud trammiskulptuuri juures. Ootepaviljon paigaldatakse peatusesse peagi ja vajadusel tehakse seal ka teisi vajalikke töid.

Samuti sünkroniseeritakse trammide sõiduplaanid, et liin nr 5 liiguks sujuvalt koos teiste trammiliinidega.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: