Hagen Bikes esitas maakohtule pankrotiavalduse

Hagen Bikes'i kastiratas.
Hagen Bikes'i kastiratas. Autor/allikas: ERR

Kastirataste tootja Hagen Bikes esitas reedel Harju maakohtule pankrotiavalduse.

Hagen Bikes'i asutaja Kaspar Peek selgitas, et ettevõttel ei olnud võimalik sõlmida leitud investoritega algselt plaanitud lepinguid.

"Hagen Bikes AS on varajase faasi kasvuettevõte, mille rahavood on tüüpiliselt ebastabiilsed ning opereerimine tihti veel kahjumlik. Kahjumi katmiseks ning ettevõtte kasvatamiseks otsis juhtkond täiendavaid rahalisi vahendeid investeeringute näol alatest 2022. aasta suvest," teatas Peek.

"Juhtkond leidis investorid, kelle indikeeritud investeeringute ja laenude maht koosmõjus prognoositud läbirääkimistes oleva suurtellimusega oleksid taganud ettevõtte jätkusuutlikkuse. Kahjuks jagas tellimust sooritav klient tellimuse osadeks ning ei saanud enne tellimuse esimese osa tarnimist kinnitada selle kogumahtu, mistõttu ei olnud võimalik sõlmida investoritega algselt plaanitud lepinguid. Samuti suhtles juhtkond erinevate pankadega, kuid faktooringu ja muude finantsteenuste kasutamine ei osutunud piisavas mahus võimalikuks enne suurtellimuse kogumahu ametlikku kinnitust," lisas ta.

Peek selgitas, et ka likviidsuskriisi lahendamiseks läbi viidud aktsiate avalik pakkumine ebaõnnestus.

"Juhtkond, koostöös nõukoguga, üritas leida täiendavaid investeeringuid ka pärast avaliku pakkumise ebaõnnestumist, kuid piisavas mahus investeeringuid leida ei õnnestunud, mistõttu hindab juhtkond ettevõtte maksejõuetust püsivaks."

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: