Norstat: Isamaa tõusis kõige populaarsemaks erakonnaks

Isamaa volikogu Viljandis.
Isamaa volikogu Viljandis. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Isamaa toetus jätkas tõusu ning Reformierakonna toetus langust, selgub teisipäeval avaldatud Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti koostöös korraldatava iganädalase küsitluse tulemustest.

Viimase nelja nädala tulemuste põhjal toetab Isamaad 24,1 protsenti, EKRE-t 23,6 protsenti ja Reformierakonda 18,1 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Keskerakond (13 protsenti), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) (10,5 protsenti) ning Eesti 200 (6,1 protsenti).

Isamaa toetus kasvas võrreldes nädalatagusega 1,7 protsendipunkti, ka EKRE toetus kasvas vaatamata esikoha kaotamisele (+0,4).

Reformierakonna toetus jätkas kahanemist, langedes 0,9 protsendipunkti. Veel oktoobri alguses oli Reformierakonna toetus 24,4 protsenti.

Ka SDE kasvatas nädalaga toetust (+0,6); Keskerakond kaotas samas toetusest veel 1,5 protsendipunkti. Eesti 200 toetus jäi samaks.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 16. oktoobrist 10. novembrini.

Koalitsioonierakondi toetab viimase uuringu järgi 34,7 protsenti ja opositsioonierakondi 60,7 protsenti vastajatest.

Parlamendivälistest erakondadest on Parempoolsetel toetust 2,6 ja Eestimaa Rohelistel 1,2 protsenti.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: