Infortar teatas börsileminekust

{{1700467800000 | amCalendar}}
Infortar teatas börsileminekust, vasakult Margus Kaasik, Martti Talgre, Tallinna börsi juht Kaarel Ots ning Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt
Infortar teatas börsileminekust, vasakult Margus Kaasik, Martti Talgre, Tallinna börsi juht Kaarel Ots ning Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Energeetikas, laevanduses ja kinnisvaras tegutsev Infortar teatas esmaspäeval, et teeb aktsiate avaliku pakkumise ja taotleb Tallinna börsil noteerimist.

Infortar plaanib algatada oma lihtaktsiate esmase avaliku pakkumise ja taotleb noteerimist Nasdaq Tallinna börsi põhinimekirjas.

Infortari juhatuse liige Ain Hanschmidt ütles, et Infortarist on saanud üks Eesti suuremaid, miljardilise käibega ettevõtteid ja nende järgmine loogiline samm on olla börsil ja avalik.

"Investorbaasi laiendamine ja börsiga liitumine annab meile võimaluse veel kiiremini rahvusvaheliselt kasvada, varade väärtust kasvatada ja täiendavaid rahastamisvõimalusi leida," sõnas ta.

Hanschmidt ütles pressikonverentsil, et ettevõte on alates 2013. aastast dividende maksnud, ainult ühe korra jäi see Covidi ajal vahele, kuid sedagi rohkem poliitilistel kui majanduslikel põhjustel.

"Tahame seda poliitikat jätkata, olla dividendikindel ettevõte ja üks eesmärk on maksta dividende minimaalselt üks euro aktsia kohta, pluss siis, kui Tallink plaanib maksta järgmisel aastal dividende, kanname need dividendid ka aktsionäridele edasi," rääkis ta.

Detaile plaanitava aktsiapakkumise kohta pressikonverentsil ei selgunud. Praegu pannakse kokku prospekti ja kui finantsinspektsioon on selle kinnitanud, annab ettevõte teada, millal saab alustada märkimisperioodiga.

Pakkumise korraldavad LHV ja Swedbank ja selle arveldusagent on LHV.

Infortari finantsnäitajad. Autor/allikas: Infortari pressikonverents

Infortar on tegutsenud üle 25 aasta ja gruppi kuulub 48 tütarettevõtjat. Grupi fookus on kolmel peamisel tegevusvaldkonnal, milleks on energeetika, merelaevandus ja kinnisvara, samuti on grupil investeeringud peamisi tegevusvaldkondi toetavatesse valdkondadesse.

Grupi lähiaastate investeeringute tegevusplaanis on kuni 110 miljoni euro suuruse kogumahuga projektid, millest peamised on Rimi büroo- ja laohoone rajamine, Tallink Duty Free logistikakeskuse laiendamine, Tallinki tennisekeskuse kinnistu kaubandushoone rajamine, Hiiu tervisekeskuse rajamine ja üle 40 MW paneelide võimsusega päikeseelektrijaamade rajamine Eestis ja Lätis.

2022. aastal oli Infortari konsolideeritud käive 1,05 miljardit eurot ja kasum 96 miljonit eurot.

2023. aastal on makstud kokku ligikaudu 16 miljonit eurot dividende. Infortar on praeguseks emiteerinud 19 845 000 aktsiat.

Infortari tegevuse ülevaade. Autor/allikas: Infortar

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: