X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Narva metallitöötlusettevõte laiendab 16-miljonise investeeringuga tootmist

Narva metallitöötlusettevõte Fortaco avab tuleval aastal Narva tööstuspargis uue tootmisüksuse, mille käivitamisel võib ettevõtte töötajate arv kasvada 150 inimese võrra.

Narva kesklinnas paiknevas Fortaco tehases on praegu 550 töötajat. Uute tellimuste täitmiseks vajab tehas täiendavat tootmispinda ning uue tootmisüksuse käikulaskmisega võib tehase töötajate arv kasvada 700-ni.

Fortaco investeerib tehase laiendusse 16 miljonit eurot, neist 8 miljonit seadmete ostmiseks. Õiglase ülemineku fond toetas uute tootmisliinide soetamist kahe miljoni euroga.

"Kuna siia tulevad väga eesrindlikud seadmed, siis arvame, et ka tööviljakus on väga kõrge ning ka toodete hinnad tellijate jaoks konkurentsivõimelised. Suured, uue põlvkonna CNC-tööpingid, keevitusrobotid, paindeseadmed. Tehase korpus on meil olemas, tööpingid ja keevitusrobotid tellitud ning graafiku järgi saabuvad need tuleva aasta esimese kvartali lõpus. Paneme need üles ning tootmisliinid ja seeriatootmine alustavad tööd tuleva aasta teises pooles," ütles Fortaco Estonia peadirektor Larissa Šabunova.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: