X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tormine öö möödus suuremate kahjudeta

Tuisune õhtu Tallinnas 22. novembril
Tuisune õhtu Tallinnas 22. novembril Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Päästeameti teatel möödus tormine öö Eestis suhteliselt rahulikult ning suuri tormikahjusid ei tekkinud. Elektrilevi teatel oli tipphetkel kella 3 ja 4 ajal vooluta 5000 majapidamist, ent neljapäeva õhtuks peaks kõik kliendid elektri tagasi saama.

Päästeameti vastutav ametnik Meelis Mesi ütles "Vikerhommikule", et päästeameti jaoks oli öö rahulik. Tegeleda tuli küll mõnede teele kukkunud puudega, kuid suurt tormikahju polnud.

Mihkel Härm Elektrilevist andis samuti "Vikerhommikule" kiire ülevaate, öeldes, et öösel puhus tuul kiirusega üle 30 m/s, mis reeglina toob rikkeid kaasa. Tormi tipphetkel ehk kella 3 ja 4 ajal oli üle Eesti elektrita üle 5000 kliendi, ent kella 7-ks oli see arv kukkunud 2000 peale. Enim rikkeid oli Saaremaal, Pärnumaal ja Harjumaal.

Neljapäeva õhtuks peaks katkestused Härmi kinnitusel likvideeritud olema.

Tuisune õhtu Tallinnas 22. novembril Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Lääne-Eestis on torm rahunenud, teed lumevabad, aga keerulisemad teeolud valitsevad ida- ja lõunapool. Lumekoristus seal jätkub, aga kogu aeg tuleb lund peale, rääkis "Terevisioonis" transpordiameti teehoiuteenistuse direktor Janno Sammul. Hooldajate hinnangul jäi lumehulk siiski prognoositust väiksemaks.

Ilmaprognoosi kohaselt püsib neljapäeval pilves ilm. Hommikul jätkub Ida-Eestis lume- ja lörtsisadu ning tuisk. Lääne-Eestis sadu nõrgeneb ja päeval läheb üle vihmaks. Õhutemperatuur kõigub Ida-Eestis -3 ja +1 vahel, Lääne-Eestis tõuseb plusspoolele.

Transpordiamet palub liiklejatel varuda rohkem aega, eriti siis, kui liigutakse kõrvalteedel. Kõrvalteedel on hooldeaeg pikem kui suurematel teedel.

Tuisune õhtu Tallinnas 22. novembril Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Allikas: "Vikerhommik", "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: