X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Enefit Green müüb Paide ja Valka kaugkütteäri Utilitasele

Foto: Olev Kenk/ERR

Enefit Green müüb Paide ja Valka kaugkütteäri ligi 16 miljoni euroga kaugkütteettevõttele Utilitas.

Nii Paide kui ka Valka kaugkütteäri töötajate, klientide ja partnerite jaoks ei muutu firmade kinnitusel esialgu midagi.

Ettevõtted jätkavad oma senist tegevust Utilitase kontserni osana. Kõikide teenuste osutamine jätkub ja kõik ettevõtete töötajad lähevad üle Utilitase kontserni.

Enefit Greeni teatel soovib ettevõte hoida fookust strateegilisel ärisuunal ehk tuule- ja päikeseenergia osakaalu kasvatamisel.

"Ostu-müügi protsessis oli meil kokku biomassijaamadest kolm jaama – Paide, Valka, Prootseni –. Prootseni jaamas on ka pelletitööstus juures, aga seda me praegu ei ole veel välja öelnud ja see on protsessis. Iru jaam, mis kasutab olmejäätmeid, on ka tulevikus Enefit Greeni portfelli osa, kuna seal on palju muid võimalusi, see on suurem, on tarbimiskeskuse juures ja mõtleme seal ehk uusi ärilahendusi kasutusele võtta," rääkis Enefit Greeni juhatuse liige Innar Kaasik.

Müügiprotsessis on veel üks soojusjaam Lätis.

Tehingu jõustumiseks on vajalik Eesti ja Läti konkurentsiametite nõusolek.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: