X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Konkurentsiamet on apteegireformi järelanalüüsiga lõpusirgel

Apteek kui ravimipädevust pakkuv asutus pole Kristiina Sepa sõnul tervishoiusüsteemiga piisavalt hästi seotud.
Apteek kui ravimipädevust pakkuv asutus pole Kristiina Sepa sõnul tervishoiusüsteemiga piisavalt hästi seotud. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Konkurentsiamet on lõpusirgele jõudnud apteegireformi mõju järelanalüüsiga, kus uuritakse mõjude kõrval ka apteekide sõltumatust.

Apteegireformist, mille eesmärk oli lahutada ravimite jae- ja hulgimüük, on möödas üle kolme aasta, kuid senini on vastuseta mitmed küsimused, näiteks see, kui paljud apteekidest on proviisoriapteegid tegelikult ja kui paljud ainult näiliselt.

Konkurentsiamet on varem lubanud, et apteegireformi järelanalüüs valmib aasta lõpuks ning ameti kommunikatsioonipartner Eike Kingsepp kinnitas ERR-ile, et plaanid pole muutunud.

"On planeeritud valmima selle kuu jooksul, oleme lõpetamas," ütles Kingsepp.

Analüüsi põhjal annab konkurentsiamet soovitusi konkurentsi parandamiseks või selle kahjustamise vähendamiseks ravimiturul.

Konkurentsiameti järelevalveosakonna juhataja Juhan Põldroos on varem öelnud, et konkurentsipoliitika poolt vaadatuna reform oma eesmärke täitnud ei ole.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: