X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

USA esitas Hunter Bidenile üheksa maksudest kõrvalehiilimise süüdistust

Foto: SCANPIX/REUTERS/TOM BRENNER

USA võimud esitasid neljapäeval president Joe Bideni pojale Hunter Bidenile üheksa maksudest kõrvalehiilimise süüdistust. Võimud juba süüdistavad Hunter Bidenit tulirelva ebaseaduslikus omamises.

USA võimud on juba aastaid uurinud Hunter Bideni välismaist äritegevust. 56-leheküljelises dokumendis leiab eriprokurör  David Weiss, et Hunter Biden ei maksnud nelja aastase perioodi jooksul vähemalt 1,4 miljoni dollari ulatuses föderaalseid makse. Võimude teatel tegeles Hunter Biden maksudest kõrvalehoidmisega ja see toimus aastatel 2016-2019, vahendas The Wall Street Journal

Prokuratuur teatas, et Hunter Biden elas pillavat elustiili, kulutas selleks palju raha ja ei maksnud seetõttu korralikult makse.

Süüdistus viitab, et Hunter Biden sai raha Ukrainast, Rumeeniast ja Hiinast. Raha laekus siis Hunter Bideni USA-s asuvale pangakontole. 

Veel sel suvel jõudis Hunter Biden prokuratuuriga kokkuleppele, mille kohaselt pidi end tunnistama süüdi föderaalse tulumaksu maksmata jätmises. Hiljem see kokkulepe tühistati ning Hunter Bideni advokaat Abbe Lowell ütles, et Weiss andis järele vabariiklaste survele. Lowelli sõnul on süüdistused poliitiliselt motiveeritud. 

"Kui Hunteri perekonnanimi poleks Biden, siis faktide põhjal poleks Delaware'is ja nüüd Californias süüdistusi esitatud," ütles Lowell.

Süüdistused tagavad nüüd, et Hunter Bideniga seotud menetlus mängib 2024. aasta USA presidendikampaanias suurt rolli, kuna Joe Biden kandideerib taas presidendiks.

Weissi nimetas ametisse endine president Donald Trump, kes samuti kandideerib taas presidendiks. Trump on peale ametiaja lõppu saanud juba neli ametlikku süüdistust.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: