X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

EL jõudis kokkuleppele, kuidas tehisintellekti seadustes reguleerida

Foto: © European Union 2018

Maailma esimesed kõikehõlmavad seadused tehisintellekti reguleerimiseks lepiti kokku pärast 37-tunniseid läbirääkimisi Euroopa Parlamendi ja Euroopa Liidu liikmesriikide vahel. Leping hakkab reguleerima tehisintellekti, sotsiaalmeediat ja otsingumootorit.

Thierry Breton, Euroopa Komisjoni volinik, kes vastutab ka sotsiaalmeediat ja otsingumootoreid reguleerivate seaduste eest, nimetas ajalooliseks lepingut, mis hõlmab selliseid digihiiglasi nagu X, TikTok ja Google.

Bretoni sõnul oli 100 inimest olnud ruumis peaaegu kolm päeva, et kokkulepet sõlmida. Ta ütles, et ajaloolise lepingu sõlmimine oli väärt vaid paari tundi magamist.

Läbirääkimisi hõlbustanud Hispaania tehisintellekti riigisekretär Carme Artigas ütles, et Prantsusmaa ja Saksamaa toetasid teksti, kuna nende riikide tehnoloogiaettevõtted võitlevad kergema lähenemise eest, et edendada innovatsiooni väikeettevõtete seas.

Kokkulepe seab EL-i ette USA-st, Hiinast ja Ühendkuningriigist võidujooksus tehisintellekti reguleerimise ja avalikkuse võimalike ohtude eest kaitsmise nimel. Samas esitasid ametnikud vähe üksikasju selle kohta, mis täpselt jõuab lõplikku seadusse, mis jõustub kõige varem 2025. aastal.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: The Guardian

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: