X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Haapsalus kasvas mullu taas kinokülastuste arv

Foto: Haapsalu õudusfilmide festival

Võrreldes 2022. aastaga kasvas mullu Haapsalu kino külastuste arv, aga koroonapandeemia eelse tasemeni pole veel jõutud.

Haapsalu kino külastatavus oli mullu tõusuteel ja kinokülastusi oli üle 18 000. 2022. aastal oli külastuste arv alla 14 000 ja 2021. aastal koroonapandeemia ajal 8000 ringis. Mullu näidati 446 seansil kokku 102 filmi.

"2023. aastaga võib laias laastus rahule jääda. Külastajate arvud tõusevad võrreldes koroonaajaga," ütles Haapsalu kultuurikeskuse kino ja turunduse projektijuht Vendo Jugapuu.

Kõige populaarsem film oli mullu Haapsalus Ergo Kulla linateos "Suvitajad", mida käidi vaatamas veidi alla 1800 korra ehk see moodustas umbes kümnendiku aastasest külastuste arvust. Haapsalu kinopublik eelistabki kodumaiseid filme.

"Kui reastada filmid, siis top kümnes on kaheksa Eesti filmi, mis näitab juba selgelt Haapsalu inimese eelistust," nentis Jugapuu.

Koroonapandeemia eelse külastuste arvuni on Haapsalu kinol siiski veel arenguruumi. 2019. aastal käidi Haapsalu kinos üle 28 000 korra, mis tähendab et külastusi oli siis umbes 10 000 enam kui mullu.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: