X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Keerulise ehitussaatusega Kohtla-Järve kool hakkab kooliküpseks saama

{{1704864720000 | amCalendar}}
Foto: Dmitri Fedotkin/ERR

Veel sügisel lootsid Kohtla-Järve linnajuhid, et üle kahe aasta asenduspinnal olnud Kesklinna põhikooli õpilased saavad pärast jõuluvaheaega minna uude koolimajja. Nüüdseks on selgunud, et kolimist saab alustada loodetavasti veebruarikuus.

Lammutatud koolimaja asemele uue hoone ehitamisel on ette tulnud hulgaliselt probleeme.

"Linna vaates oli see väga keeruline objekt. Siin oli väga palju projektimuudatusi - siin oli umbes 80 muudatust," nentis Kohtla-Järve abilinnapea Aleksandr Keivabu.

Kuigi koolipere ootab kolimist pikisilmi, ei saa 430 õpilasega põhikooli direktori Julia Kalamajeva sõnul mööda vaadata sellest, et paljud asjad oleksid võinud olla uues majas teisiti.

"Kahjuks oli projekteerimise käigus tehtud palju vigu, mida enam ei saa parandada. Mööbli tellimisel ja hankimisel ei arvestatud kahjuks kooli ettepanekutega.

Me oleme liikuma kutsuv kool, aga uues koolis ei ole võimalik eriti palju liikuda, kuna koridorid on väga kitsad ja klassiruumid väikesed," tõdes direktor.

Ligemale 11 miljonit eurot maksma minevat ehitist toetatakse suuresti riigi tugiteenuste keskuse kaudu. Kuna riigil on koolihoone rajamise kohta mitmeid pretensioone, selgub Kohtla-Järve linnale antav lõplik toetus pärast projekti aruannet märtsikuus.

Kui õpilased 2021/2022 õppeaastal asenduspinnale kooli läksid, siis anti lootust, et uude, Kohtla-Järve koolivõrgu korrastamise raames ehitatud koolimajja saavad nad minna 1. jaanuaril 2023. Seejärel anti lootust, et nad saavad uues koolis alustada 1. septembril 2023 ning siis oli tärminiks 8. jaanuar 2024.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: