X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Norstat: õpetajate streiki toetab ligi kolmveerand küsitletutest

Meeleavaldus haridustöötajate toetuseks Tartu raekoja platsil
Meeleavaldus haridustöötajate toetuseks Tartu raekoja platsil Autor/allikas: Airika Harrik/ERR

72 protsenti viimase nädala jooksul küsitletud inimestest kiidab õpetajate streigi heaks, kooliealiste laste vanemate seas on toetusprotsent 73, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud ja Norstati tehtud küsitlusest.

Neljandat päeva kestva streigi mõistab hukka 22 protsenti küsitletutest. Võrreldes nädalataguse esimese taolise küsitlusega on streiki toetavate inimeste hulk kasvanud.

Vastajatelt küsiti: "Kuidas suhtute sellesse, kui õpetajad hakkavad oma kõrgema töötasu eest streikima?"  72 protsenti vastajatest ütles, et kiidab või pigem kiidab selle heaks, 22 protsenti vastajatest mõistab selle pigem hukka või täiesti hukka. Seitse protsenti vastanutest teatas, et ei oska öelda.

Erakondliku eelistuse järgi kiidab streigi heaks 83 protsenti EKRE, 88 protsenti SDE, 80 protsenti Keskerakonna, 74 protsenti Eesti 200, 73 protsenti Isamaa ning 38 protsenti Reformierakonna toetajatest.

Nädal tagasi tehtud uuringus kiitis õpetajate streigi heaks 67 protsenti ning mõistis hukka 25 protsenti vastajatest.

Lisaks küsiti arvamust Reformierakonna koalitsioonipartnerite võimalike sammude kohta õpetajate palgaküsimusega seoses. Küsimusele "Kas peate õigeks, kui sotsiaaldemokraadid ja Eesti 200 alustavad peaministri umbusalduse, kui Reformierakond õpetajate palgaküsimuses järele ei anna?" vastas 60 protsenti vastajatest "Jah" või "Pigem jah", 27 protsenti vastajatest "Pigem ei" või "Ei", ning 13 protsenti ütles "Ei oska öelda".

Sellist sammu peaks erakondliku eelistuse järgi õigeks 88 protsenti EKRE, 86 protsenti Keskerakonna, 77 protsenti Isamaa, 56 protsenti SDE, 42 protsenti Eesti 200 ning 5 protsenti Reformierakonna toetajatest.

Opositsiooni toega palgatõusu läbisurumist sotsiaaldemokraatide ja Eesti 200 poolt peaks õigeks 58 protsenti vastajatest ning 29 protsenti ei peaks õigeks.

Erakondliku eelistuse järgi peaks antud sammu õigeks 80 protsenti EKRE, 79 protsenti Keskerakonna, 71 protsenti Isamaa, 60 protsenti SDE, 51 protsenti Eesti 200 ning 12 protsenti Reformierakonna toetajatest.

Veel küsiti: "Kas Teie arvates peaks Kaja Kallas peaministriametist tagasi astuma?" 69 protsenti vastas "Jah" või "Pigem jah", 24 protsenti "Pigem ei" või "Ei" ning 6 protsenti ütles "Ei oska öelda".

Nädal tagasi tehtud küsitluses pidas peaministri tagasiastumist vajalikuks 65 protsenti vastajatest.

Norstat tegi küsitluse 24. jaanuaril veebikeskkonnas 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja selles osales kokku 1008 vastajat.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: