X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

EstLink 2 täpset rikkekohta pole siiani leitud

Eesti ja Soome vahelise merekaabli Estlink2 ristlõige.
Eesti ja Soome vahelise merekaabli Estlink2 ristlõige. Autor/allikas: Elering

Kogu selle nädala väldanud EstLink 2 täpse rikkekoha otsingud kinnitasid, et rike asub Eesti poolel maismaa- ja merekaabli ühenduskoha lähedal, teatas Eleringi kommunikatsiooni projektijuht Liis Eiser. Täpset rikkekohta pole siiani leitud.

"Jätkame rikke täpse asukoha tuvastamist looduses. Samas ei viita senised uuringud kaabli tahtlikule välisele vigastamisele," ütles Eiser.

EstLinkide üksuse juht Reigo Haug selgitas, et arvestades seda, et EstLink 2 on kompleksne ja unikaalne kaabel ning tegemist on spetsiifilise rikkega, on vea otsimine ajamahukas ja nõuab erinevate meetodite kasutamist.

"Spetsialistid on vea otsinguid läbi viinud kogu nädala jooksul hiliste öötundideni välja. Oleme iga päevaga rikkekohale aina lähemale jõudnud," ütles Haug. 

Elering on kaasanud rikke tuvastamisse kaabli tootja, kellega koos jätkuvad suuremahulised tööd nii nädalavahetusel kui uuel nädalal. 

26. jaanuari esimesel tunnil tuvastati Eesti ja Soome vahelise elektriühenduse EstLink 2 rike. Eleringi ja Soome süsteemihalduri Fingridi koostöös leiti 28. jaanuaril võimalik rikkekoht Eesti poolel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: