X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Galerii: Keskerakond valis volikogu esimeheks Erki Savisaare

{{1707559320000 | amCalendar}}

Eesti Keskerakonna volikogu uueks esimeheks valiti Vinni vallavanem Erki Savisaar, aseesimeesteks nimetati Viimsi abivallavanem Annika Vaikla ja Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

"Tänan volikogu usalduse eest, nüüd on aeg tööle hakata. Volikogu peab võtma erakonna seisukohtade kujundamisel suurema rolli," lausus Erki Savisaar.

"Oleme suurim ja vanim erakond ning meie enam kui 12 000 liikmel on hulgaliselt ideid, kuidas lahendada Eesti riigi nii kõik tänased kui ka tulevased väljakutsed. Eesmärk on tagada energeetiliselt sõltumatu riik, kus kõigil on hea elada," sõnas Savisaar. 

Keskerakonna esimehe Mihhail Kõlvarti sõnul omab Erki Savisaar endise keskkonnaministri ja riigikogu liikmena head ühiskonna tunnetust.

"Volikogu on Keskerakonna esindusorgan, kes töötab välja erakonna poliitikat kongresside vahelisel ajal. Volikogu ülesandeks on kujundada sõnumeid erinevates valdkondades ja olen veendunud, et Erki Savisaare eestvedamisel suudame aktiivsust tõsta," rääkis Mihhail Kõlvart. 

Keskerakonna volikogu istungil esines kõnega Mihhail Kõlvart, kes kritiseeris valitsuse tegevust.

"Eestit ei tee vaeseks mitte inimeste õigustatud kriitika, vaid valitsuse tegevus, mis süvendab majanduslangust ega paku lahendust," ütles erakonna esimees ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart volikogul esinedes.

Kõlvarti sõnul liiguvad kõik Eesti majandusnäitajad langevas trendis, tõuseb ainult töötus, kuid valitsus vaatab seda kõike tegevusetult pealt.

"On vaja kiireid ja tõhusaid tervikliku lähenemisega otsuseid, mis mõjutavad samaaegselt erinevaid valdkondi. Valitsuse võimekust näitas väga ilmekalt õpetajate streik, mille eest hoiatati juba septembris. Lahenduse leidmise asemel süüdistas peaminister esmalt õpetajaid ja soovitas neil automaksu toetada, seejärel heideti kohalikele omavalitsustele ette, et riigi poolt eraldatud palgaraha ei jõua õpetajateni, ning kõige lõpuks leiti nelja kuu möödudes viis miljonit eurot, mis toob 17-eurose palgatõusu," rääkis erakonna esimees. 

Volikogu avaldus: automaks tuleb asendada pangamaksuga

Keskerakonna volikogu võttis laupäevasel istungil vastu ka avalduse, mille kohaselt tuleb Reformierakonna juhitava valitsuse kavandatav automaks ära jätta ja kehtestada selle asemel maks ülisuuri kasumeid teenivatele pankadele. 

"Valitsuse lühinägeliku ja ebakompetentse majanduspoliitika tõttu langeb meie majandus juba teist aastat järjest, kuid Eesti pangandussektor on samal ajal nautinud erakordset kasumlikkust - eelmisel aastal teenisid siin tegutsevad pangad ligi miljard eurot tulu," ütles erakonna juhatuse liige ja riigikogu saadik Andrei Korobeinik. 

Avalduses seisab, et Eesti elanik maksab oma pangale tunduvalt rohkem kui sama panga Rootsi klient ning see suurendab kodanike finantskoormust, süvendab sotsiaalset ebavõrdsust ja piirab finantsteenuste kättesaadavust.

"Riigieelarve kontekstis võrdub pankade kasum peaaegu kolme protsendiga, mis on omakorda võrreldav meie kaitsekulutustega," võrdles Andrei Korobeinik.

"Samal ajal puuduvad riigil vahendid olulisteks investeeringuteks, nagu õpetajate või päästjate palgatõus, teedeehitus ja meditsiin. See on vastuvõetamatu olukord, millele tuleb leida lahendus." 

Leedu positiivne näide tõestab, et pangandussektorile suunatud ajutine maksustamine on võimalik ega põhjusta ettevõtluskeskkonnale negatiivset mõju, rõhutatakse avalduses.

"Pangandussektori maks võiks olla 50 protsenti kasumist ja kehtida kolm aastat, mille jooksul saaks Eesti riik välja töötada püsiva maksustamise skeemi. See aitaks leevendada majandusraskusi, toetades samal ajal sotsiaalseid ja majanduslikke investeeringuid. Ühtlasi võimaldaks antud meetme kasutusele võtmine loobuda automaksu kavatsusest, mis on ebaõiglane ennekõike väiksema sissetulekuga ning maapiirkonna elanike suhtes," lausus Andrei Korobeinik. 

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: