ERR USA-s: konservatiivid kogunesid märgilisel ajal toimuvale kongressile
Tuhanded Ameerika Ühendriikide konservatiivid on kogunenud Washingtoni, et osaleda iga-aastasel konverentsil CPAC, kus tänavu tähistatakse president Donald Trumpi naasmist Valgesse Majja.
USA-s Washingtoni külje all avati neljapäeval üks suuremaid iga-aastaseid vabariiklaste kongresse. Konverents toimub märgilisel ajal – Donald Trump naases Valgesse Majja täpselt kuu aega tagasi ning tuhanded vabariiklased on saabunud seda tähistama.
"Kõige tähtsam asi, mida ta siiani minu jaoks teinud on? Mulle armu andmine, minu vabastamine. Olen tagasi oma pere juures. Minu jaoks on see olnud kõige tähtsam otsus," rääkis Kapitooliumi rahutustes osalend Guy.
"See on ületanud mu ootusi. Lootsime, et Trump tuleb ja lööb jala maha ja seda ta tegigi. Olen esimest korda üle pika taas aja lootusrikas," ütles Carla.
"Usun, et kõige olulisem on olnud valitsuse tõhususe osakonna loomine ja paljastamine, kuhu maksumaksja dollarid lähevad," sõnas Mark.
Viimastel nädalatel on Elon Muski juhitud amet vallandanud ja kahtluse alla seadnud kümnete tuhandete ametnike positsiooni, tekitades riigisektoris suurt ebakindlust.
"Ma arvan, et Elon Musk on kindlasti kvalifitseeritud. Ta teab, kuidas moodustada õige meeskond, et asjad saaks tehtud," leidis Mark.
"Olen nördinud selles riigis valitseva korruptsiooni pärast ja ma tahan, et see pöörduks ning arvan, et Trump ja Elon teevad selles osas suurepärast tööd," rääkis Michelle.
Lisaks riigi sisepoliitikale on Trump raputanud ka USA välispoliitikat. Mida arvavad ameeriklased sellest, et Trumpi nimetas Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskit diktaatoriks?
"Ma pole sellega üldse nõus," sõnas Marcy.
"Ma ei vaidle vastu. Ma soovin, et me poleks kunagi venelastele sanktsioone rakendanud, ma soovisin, et me poleks ukrainlasi kunagi rahastanud. Tahaksin sealt võimalikult kiiresti välja pääseda. USA jaoks ei ole seal midagi võita," rääkis Charles.
"Me vajame rahu ja ma loodan, et see jõuab ka Ukrainasse," ütles Marcy, kinnitades, et usaldab Trumpi 100 protsenti.
Ametis olev administratsioon on korduvalt olnud kriitiline NATO liitlaste suunal. Skeptilised on ka Trumpi valijad.
"Ma arvan, et USA peab NATO-st välja saama. Poleks tohtinud kunagi NATO-ga liitudagi," ütles Carla.
"Mis puudutab NATO-t, siis ma arvan, et meid röövitakse. Ma arvan, et maksime liiga palju. Ma arvan, et kõik teised peaksid oma taskutes pisut sügavamale kaevama, sest meie teeme seda päris sügavalt," rääkis Guy.
Laupäeval ehk kongressi viimasel päeval astub lavale ka president Donald Trump.
Toimetaja: Merili Nael
Allikas: "Aktuaalne kaamera"