Thyssenkrupp müüb äriüksused maha ja lõpetab ka terasetootmise

Saksamaa meedia kirjutab, et tööstuskontserni Thyssenkrupp ootavad ees suured ümberkujundused ning firma müüb mitmed oma üksused maha. Selle käigus kujuneb Thyssenkruppist finantsvaldusfirma, mis enam terast ei tooda.
Saksa meedia kohaselt plaanib Thyssenkrupp müüa maha suure osa oma praegusest struktuurist. Pärast finantsvaldusettevõtteks muutumist väheneb peakorteris töötavate inimeste arv 500 inimeselt 100 inimesele, vahendas Brussels Signals.
Üks asjaga kursis olev allikas ütles ajalehele Bild, et alles jääb ainult emafirma.
Thyssenkruppi teraseüksus müüakse Tšehhi miljardärile. Samuti plaanitakse müüa autotööstusele osi tarniv üksus. Plaanid vajavad veel firma nõukogu heakskiitu, mis suure tõenäosusega ka antakse.
Oma hiilgeajal töötas Thyssenkruppis ligikaudu 200 000 inimest, 2025. aastal töötas firmas 96 000 inimest. Muudatuste tulemusel väheneb töötajate arv veel poole võrra.
Thyssenkrupp müüs juba 2020. aastal maha mitu üksust, sealhulgas ka liftitootmise haru. Asjaga kursis olevate inimeste sõnul ei pane Saksa valitsus suure tõenäosusega ka praegustele muudatustele kätt ette. Samas on firma Põhja-Reini-Vestfaali liidumaal üks suurimaid tööandjaid.
Allikate teatel on valitsus jäänud passiivseks ka varasemate muudatuste suhtes.
"Miks peaks see nüüd muutuma? Nad teavad kõiki fakte," ütles üks asjaga kursis olev inimene.
Thyssenkruppil on pikk ja särav ajalugu, firmat peeti Saksa tööstuse lipulaevaks. Firma loodi Thyssen AG (loodud 1891. aastal) ja Friedrich Krupp AG Hoesch-Kruppi (loodud 1811. aastal) ühinemise käigus.
Mõlemad ettevõtted mängisid Euroopa tööstusrevolutsiooni ajal otsustavat rolli. Firmad tegutsesid terase-, raudtee-, laevaehitus- ja relvatööstuses.
Pärast seda, kui Saksa meedia avalikustas Thyssenkruppi plaanitava ümberkorralduse, avaldas firma oma kodulehel pressiteate. Thyssenkrupp kinnitas, et firmat ootavad ees suured ümberkorraldused.
Thyssenkrupp teatas, et firma kavatseb eraldada kõik Thyssenkruppi ärisegmendid ja avada need kolmandate osapoolte investeeringutele.
"Eesmärk on moodustada keskendunud, paindlik ja ümberkorraldatud tööstusgrupp: Thyssenkrupp AG valdusfirmana, millel on tugevad ja iseseisvad ettevõtted," teatas Thyssenkrupp.
Toimetaja: Karl Kivil
Allikas: Brussels Signals