Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kirikuõpetaja homodest: kristlus peaks käe ulatama, mitte nurka suruma

{{1364300940000 | amCalendar}}
ERR
ERR
EELK Risti koguduse õpetaja Annika Laats leiab, et Jeesus ulatas kõrvaletõrjututele käe ning tuli päästma inimest, mitte kaitsma traditsioone, seepärast ei tohiks ka kirik homoseksuaale materdada.
ETV saates "Jüri Üdi klubi" arutleti eile religiooni teemadel ning käsitleti ka homoabielusid.

Annika Laats ütles, et tema arvates ei ole kristlus mõeldud kellegi nurka surumiseks.

"Ma näen seda - ja minu jaoks on see ääretult valus ja oluline teema - et see, mida Jeesus tegi, oli kõrvaletõrjututele käe ulatamine, nende väljatoomine nurgast. Minu jaoks ei olnud Jeesus Kristus mitte see, kes oleks võidelnud tollase ühiskonna kõlbelis-moraalsete väärtuste eest, vaid vastupidi, ta võitles inimese eest, inimese kaitseks," rõhutas Risti koguduse õpetaja.

Ta lisas, et Jeesus ei olnud see, kes kaitses traditsioone või toonaseid väärtushinnanguid, vaid ta kaitses inimest ja tuli päästma inimest.

"Sellepärast minu jaoks on probleem see, mismoodi oleme ühe grupi võtnud tümitada. Mul on kurb, et ma pean erinema oma kiriku ametlikust seisukohast siinkohal, ja mul on ka kurb meel, et see on nüüd üks koht, kus astume ühte jalga ühiskonnaga selles, et me vihkame, või selles, et me kedagi maha materdame. Nii et mu jaoks on see tõsine teema," nentis Laats.

Küsimuses, kas Eestis peaks lubama homoabielusid, oleks kirikuõpetaja enda sõnul ettevaatlik terminiga "abielu". Ta tõi välja, et ka teistes Euroopa riikides on kasutatud selle kohta erinevaid termineid, näiteks midagi tsiviilpartnerluse-laadset.

"Ma arvan, et nende õigused vajavad kaitset. Leian, et kirik, meie kristlastena peaksime kaitsma inimest, kes on hädas. /.../ Me võiks ise panna energia laste kaitsmisele /.../, laste leinaga tegelemisele, täiskasvanute leinaga. Nii tohutult palju teemasid on, millega me peaks tõsiselt tegelema, mitte ründama mingeid kitsaid väikseid sektoreid," sõnas Laats.

Siseministeeriumi usuasjade nõunik Ringo Ringvee, kes esindas saates enda, mitte ministeeriumi seisukohti, ütles, et kui kõnelda samasooliste abielust, jäetakse üks vähemus kõrvale, nimelt mitmikabielud, mis on Euroopas täiesti levinud praktika.

"Kui hakata üldse abielu institutsiooni reformima või muutma, tuleks seda võib-olla vaadata palju laiemalt. Kui hakkame rääkima, et abielu alla kuulub see, see ja see, siis on järgmine küsimus, miks üldse peaks keegi kuidagi reguleerima, mida kaks, kolm või viis inimest omavahel teevad, see on nende asi," lausus Ringvee.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: